Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Derült már ki rólad, hogy...

Derült már ki rólad, hogy tünetmentesen covid fertőzött vagy?

Figyelt kérdés

Esetleg ismeretek olyan személyt, akiről véletlenül derült ki, hogy tünetmentesen, de aktívan fertőző volt?

Mert hogy erről szólnak egy éve a hírek, hogy tünetmentes fertőzöttekből akár 10x annyi lehet, de alig-alig hallani konkrét eseteket. Legalábbis én a környezetemből egyet sem hallottam, pedig Budapesten élek. Ha itt nincs 1-2 elvétve, akkor a nagy számok törvénye alapján hol lenne?

Városi legendákat persze hallottam, hogy a kolléga unokájának az új barátnőjének van egy osztálytársa, aki hallott arról, hogy...

De egyelőre ez a tünetmentes fertőzöttség olyan, mint a fehér holló.



2021. márc. 4. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ritka, mert a legtöbb esetben ki sem derül, ha nem teszteli magát az illető. Igen, elég sok a tünetmentes, Szlovákiában ez ki is derült az országos tesztelés során.
2021. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem munkatársam lett durván covidos, erre letesztelték az egész munkahelyet. 11-ből 7 ember pozitív lett, ebből később is csak kettőnek lett tünete, tehát 5 biztos tünetmentes volt. Azt meg nem lehet tudni, hogy a 4 ember negatív teszttel már korábban átesett-e rajta, esetleg lont valamelyiktől kapta-e el az első hivatalos beteg.
2021. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ilyen országos tesztelés nálunk is volt tudtommal, de akkor 1% alatt volt az átfertőzöttség mértéke. Most év elején volt Pesten még egy ilyen, valami eszeveszett 2,8% jött ki ami még mindig kevésbé támasztja alá ezt a tünetmentes teóriát.
2021. márc. 4. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:

3

És hány ember vett részt a tesztelésen?

2021. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömről pont tegnap derül ki. Negatív teszt kellett volna neki egy orvosi beavatkozáshoz, azt gondolta, az neki nem lesz probléma, és nagyot koppant.

Barátnőmet a munkahelyén tesztelték egy kolléga miatt, ő is a tesztből tudta meg, hogy hordozó.

2021. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A teszt egy pillanatfelvétel. Képzeld el, hogy van konstans napi 200 regisztrált új fertőzött egy városban, ezek ugye azok, akiknek tünetük van, mert ugye akkor derül ki, hogy gond van. Aztán valamelyik nap csinálnak egy tömeges tesztelést 1000 emberen, eközben ugye az adott város lakosságának száma legyen mondjuk 100ezer, tehát a lakosság 10%-át tesztelték. Ha ebből az derül ki, hogy a leteszteltek 1.5% fertőzött, akkor statisztikailag valószínűsíthető (nem biztos), hogy az összes lakos 1.5%-a tünetmentesen kóborol a városban aznap, ez ugye 1500 ember.


Ugye eredetileg 200 fertőzöttről tudtunk, majd hirtelen kiderült, hogy 200+1500 van, az ugye a 6,5szöröse.


Na így kell statisztikát és valószínűséget értelmezni.

2021. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Párom kollégája ugyanígy volt. Semmi tünet. De volt ismerősöm akinek csak fejfájása volt, mas tünete nem. Az eü- ben dolgozik , azert lett tesztelve, de én pl nem is gyanakodtam volna mert sokszor faj a fejem. Szóval lehetnek bőven hasonló esetek.
2021. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Gondolkodjunk már.

A tünetmentesek egy jelentős része pár nap múlva tünetes lesz. Csak náluk éppen még akkor végezték a tesztet, amikor nem jutott oda. A "tünetmentesek" egy még jelentősebb része csak azt hiszi, hogy tünetmentes. Ők a máskor is fájt már a fejem, máskor is folyt már az orrom, máskor is görcsölt már a bokám típus, tévesen értelmezi a jeleket. És lássuk be az emberek legalább 60-70%-ának bizony alanyi jogon van ilyen-olyan tünetes nyavalyája, van tehát mivel keverni.

Szóval én nem nagyon hiszek benne, hogy a teljes lefolyás - ami legalább 1-2 hét mindenképp - csont nélkül 0 tünettel lemegy.

2021. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
A kéederző kérdésére válaszolva: Szerencsére mem. NEM! De az öcsémről 9 nappal elezől derült ki hogy COVID-19-es. Egy egyszerű PCR tesztből. Ugyanis Pozítív lett a PCR tesztje. Azóta is 9. napja is jól van, és tünte mentes. Jelenleg más okból ki folyólag, amúgy is korházban van. Eredetileg lábszá mütét miatt kerültbe az ortopédiára az öcsém. Az ortopédiára be kerülésekkor még negetív volt a PCR tesztje! De később a mütét útán, 8 nappal már pozítv lett a PCR tesztje. Persze az ortopédiáról, rögtön át került a Covid-19 osztály zárt fertőző osztályára. Azóta is ott van, immár kliencedik napja. És még tünet mentes! - 8-as válasz író: Én meg abban nem hiszek amit te le írtál. Azért mert mi számit tünetnek alapon kérdéssel. Ha az adott betegnek elő szokott fordulni amúgy is enyhe fej fájása, vagy mondjuk széna náthás, és amiatt amúgy is gyakran fújja az orrát. De ha az orvos is az mondja hogy minden más lelete negatív, a PCR tsezten kívül. Jó a vérnyomásan, nincs sem láza,sem pedig hő emelkedése. A tüdő kapacítása 98%-os oxigén szinteje rendben. Tüdő CT-je negatív. Akkor kérdés mi az ami be tudható Covid-19 tünetnek, és mi az ami allergiának, vagy széna nátha, vagy egyéb betegségnek?
2021. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Teljesen relatív hogy ki mikor lesz rosszul. Utolsó, tök mindegy, hogy az öcsédről 9 napja derült ki hogy koronás, hidd el nem számít. Én 3 hete kaptam el és csak tegnap jelentkeztek a tünetek. Teljesen relatív ki mikor lesz rosszul.
2021. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!