Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek az AstraZene...

Mi a véleményetek az AstraZenecáról, beadatnátok? Olyanokat kérdeznék, akik nem oltásellenesek és akik nem gondolják, hogy a covid csak egy influenza (tudom, hogy ők egyiket se adatnák be, a kérdés nem erre irányul).

Figyelt kérdés
Az AstraZeneca a dél-afrikai variáns ellen bizonyítottan nem véd, Dél-Afrikában fel is függesztették vele az oltást. A többi engedélyezett oltás esetében ilyenről nincs szó, az eddigi információk alapján ugyan gyengébb hatásfokkal, de súlyos megbetegedéstől még mindig megvédenek. Elképzelhető, hogy pár hónap múlva itt is ez a variáns lesz elterjedt, akkor pedig mindenki megszívja, aki AstraZenecát kapott.

2021. márc. 6. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem továbbra is az a legszimpatikusabb (kezdettől fogva), én örülnék, ha ilyet kaphatnék.
2021. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak Dél-Afrikában, hanem Svédországban, Németországban és Franciaországban is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2021. márc. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Be ne adasd! Ez a chipes változat, azért dicsérik.
2021. márc. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Igen, beadatnám. Nem szabad válogatni, a várakozás nagyobb rizikó.
2021. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2021. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
60%-os a teljes védelem a dél-afrikai mutáns ellen. A többiről nem tudjuk ugyanezt. Miért bíznánk azokban jobban?
2021. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6, ezt hol olvastad, hogy 60% a dél-afrikai mutáns ellen? Ez a többi variáns ellen igaz. Általánosságban 62%-os hatékonyságot írnak, miközben a Pfizer pl. 95%.

A mutánsok ellen mindegyik jelenlegi oltás hatékonysága csökken, az AstraZenecáé bizonyos tanulmányok alapján 10%-ra.


[link]


Oxford Covid vaccine has 10% efficacy against South African variant, study suggests

2021. márc. 7. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Eddig én is beadattam volna, de most már kezdek félni tőle. Én 22%-ot olvastam a dél-afrikai ellen. Most halt meg egy osztrák ápolónő miután megkapta, egy másik pedig az intenzívra került. Ennek vannak elviekben a legerősebb mellékhatásai is.
2021. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Csak a Pfizer
2021. márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Indiában is készítenek AstraZenecát, első oltás után 70%, második oltás után 90% a védelem.
2021. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!