Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha már korábban átestem a...

Ha már korábban átestem a Covidon, érdemes beoltatnom magam? Elkerülhetők az oltással a később kilakulandó szövődmények?

Figyelt kérdés

Semmi ellenszenvet nem érzek egyik oltással kapcsolatban sem, korábban regisztráltam is. Ugyanakkor február elején átestem a Covidon, 2 nap láz, 4 nap érzékelésvesztéssel megúsztam. Ennek fényében érdemes elmennem az oltásra? Állítólag beoltva is terjesztem a vírust. Plusz egyre több EU-a tagálllam (pl. Lengyelek) mondják azt, hogy csak az EU által elfogadott vakcinát fogadják el az átlépésnél. Ezért is fontolgatom azt, hogy beadatom, de inkább az EU-ban elfogadott, nyugati vakcinát kérném, ha lehet.

Viszont felmerült bennem még egy kérdés. Állítólag a covidnak később is kialakulhatnak szövődményei, fiatalabb egyéneknél is (én 21 éves férfi vagyok). Ennek fényében, ha megkapom az SMS-t, hogy mehetek az oltásért, szerintetek menjek?



2021. márc. 7. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Többször is elkaphatod, és lehet, hogy legközelebb nem úszod meg két nap lázzal. A döntés a tied.
2021. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, valószínűleg így lesz.
2021. márc. 7. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Az oltás szövődményei veszélyesebbek, mint ha átesnél a covidon. És minél többször átesel a covid fertőzésen, annál enyhébbek lesznek a betegséglefolyások. Az első fertőzés után már nem lehet rosszabb a helyzet.

Míg az oltásban csak vírus részletek vannak, ha átesel a fertőzésen akkor teljes egészében csak a rád veszélyes vírus ellen, a megfelelő mértékű védettséget szerzed meg. Mert az sem jó, ha túlreagálja a vírust a szervezet, vagy nem ismeri fel teljes egészében a vírust az immunrendszered.

2021. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 1 évig védett vagy. 3 hónapon belül amúgy sem kaphatsz, de 21 évesen nem is kerülnél előbb sorra.
2021. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 ez biztos?
2021. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!