Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid után a PCR teszt mikor...

Covid után a PCR teszt mikor ad negatív eredményt?

Figyelt kérdés

Február 19-22 között fertőződtem. Az első tünet 24-én volt, enyhe torokkaparás (akkor még reménykedtem, hogy más lehet), 28-án lett szaglásvesztés.

Teszt március 2-án. A doki azt mondta, onnantól számít a hatósági karantén, de a határozatban február 24 van. Azt tudom, hogy a 10 napon kívül 3 nap tünetmentesség is kell, ma még vannak enyhe tüneteim.

Ha esetleg a tünetek 1-2 napon belül elmúlnak, mikorra várható, hogy tudok negatív PCR tesztet produkálni?


2021. márc. 7. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Bárcsak ki lehetne így matekozni.

Akkor már nem itt tartanánk.

Ismerek olyat, akinek négy pozitív tesztje volt egymás után, és több mint két hónapos volt a karantén.

2021. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A karanténból szabaduláshoz csak egyes munkakörök esetén kell negatív teszt, ez nem érint, nálam ehhez elég a három nap tünetmentesség.

De mennem kellene kórházba, oda meg csak negatív PCR teszttel mehetek. Csak érdekelne, mi az átlagos ebből a szempontból?

2021. márc. 7. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem érted? Nincs átlagos.

Csináltasd meg a tesztet. Vagy-vagy.

Ennyi.

2021. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szlávik itt elmagyarázza:

[link]

2021. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hónapig pozitív... Ez nem túl biztató. :(
2021. márc. 7. 19:56
 6/8 A kérdező kommentje:
*hónapokig
2021. márc. 7. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
De azt is mondja, hogy attól, hogy pozitív, nem kell megijedni, mert az nem jelenti azt, hogy fertőző is vagy. Sőt, szinte kizárt. A video végén van a lényeg. Viszont megszívod, mert maradsz háziőrizetben ártatlanul.
2021. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7: Sajnos, van okom a félelemre. Rosszindulatú vérképzőszervi daganatos megbetegedésem van. A kivizsgálásomat felfüggesztették, a kezelést elhalasztották mert két szobatársam fertőzött lett. Hazaküldtek, kiderült, én is elkaptam.

És csak pozitív PCR teszttel mehetek vissza folytatni a vizsgálatokat, és elkezdeni a kezelést.

2021. márc. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!