Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vakcinába szánt vírusokat...

A vakcinába szánt vírusokat hogyan ölik el?

Figyelt kérdés

Ugye vannak az elölt vírust tartalmazó vakcinák. Azt is tudjuk, hogy a vírusok ellen nincs gyógyszer, csak a tüneteket lehet enyhíteni, ameddig a szervezet le nem győzi.


A kérdésem, hogy akkor a vakcinákba szánt vírusokat milyen módszerrel ölik el, ha egyszer nincsen ellenük hatásos készítmény? Ez nem ellentmondó kicsit?


Bonus kérdés: Hogyan győződnek meg róla, hogy tényleg elölt vírus kerül a vakcinába?



2021. márc. 7. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%

1. A vírus sosem élt, ez alap.

2. Nincs meg hozzá az alap biologia tudásod, hogy ezt elmagyarázzuk neked

2021. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"A vírus sosem élt, ez alap."


Tisztában vagyok vele, hogy nem élőlény, ha erre gondolsz alap biológiai tudás alatt. Valahogyan mégis hatástalanítják, hogy ne tudja megfertőzni a sejteket.

2021. márc. 7. 21:36
 3/18 Z003 ***** válasza:
68%

A "megölni" kifejezés vírusok esetében tényleg kicsit problémás mivel ezeket nem tekintjük élőlényeknek (de szerintem laikus ként vagy a köznyelveb bocsánatos bűn az ilyen nyelvhasználat)

Kicsit szakmaibb környezetben talán deaktiválásnak lehetne hívni.


Attól még hogy nincs olyan gyógyszer ami megakadályozná a vírus terjedését az élő szervezetben (legalábbis annak elpusztítása nélkül) nincs ettől függetlenül az elkülönített vírus örökítő anyagot még mindig betudjuk rakni a sütőbe.


Lehet kicsit furának tűnhet de az egyik legegyszerűbb módszer tényleg a hősokk.


Aról hogy tényleg deaktiválódtak a vírusok hát legegyszerűbben sejt mintákkal lehet vagy ha nem ütközik egyéb korlátozásokba állati tesztekkel, bár utóbbi jóval lassabb és hát nem is túl etikus

2021. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Ezzel:

[link]

2021. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Elölés vagy inaktiválás, mindkettő szakszerű kifejezés.
2021. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan azzal a vegyülettel, amit a 4-es ír, hiába pontozták le a gyk-s tudósok... 😁😁😁
2021. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
pisztollyal
2021. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Privátban kaptam egy választ, hogy valójában oldatba teszik a vírusokat és a PH-val variálnak. Most akkor kinek higgyek? Vagy erre többféle módszert is használnak és labortól függ?
2021. márc. 8. 14:48
 9/18 Z003 ***** válasza:
89%

A vírusok lényegépen csak fehérje láncok egy kis örökítő anyaggal.


Egy fehérje láncot több féle módonon is tönkre lehet tenni. Gondlojunk egy tolyás fehérjére, ha megfőzzűk ha etanolba rakjuk, ha lúgos vagy savas közegbe rakjuk akkor is ugyan azt az eredményt kapjuk.


Így gyakorlatilag készítménytől és vírustól függ. Így valószínűleg mindenkinek igaza van.

2021. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen fehérjét tesznek tönkre? Én azt olvastam, hogy pont ez a lényeg, hogy a szervezet a fehérjére reagál és alakítja ki a védelmet.
2021. márc. 8. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!