Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tesztelés utáni megbetegedés?

Tesztelés utáni megbetegedés?

Figyelt kérdés

A párom hétfői napon a munkahelyén pozitív koronavírus tesztet produkált, így karanténba kerültem vele 10 napra. Újabb tesztelésre küldték velem együtt pénteken a helyi mentőállomásra. Én teljesen egészségesen, mindenféle egészségügyi probléma nélkül mentem. Leteszteltek, negatív lettem, de rá kb. 15 percre mégegy tesztet csináltak mindenkinek, aki negatív lett, mondva, hogy azt a mintát továbbküldik pontosabb kivizsgálásra, majd 2-3 nap múlva értesítenek az eredményről.

Ezután, mikor hazaértünk, kb. 1-1,5 óra múlva elkezdtem magam furcsán érezni. Éreztem, hogy lázasodok be. Valóban belázasodtam, hidegrázás, gyengeség, később erős fejfájás. Aznap éjjelre elmúltak a gondok. Majd másnap megint rosszul voltam, estére pedig addig még egy betegségemnél sem tapasztalt percenként váltakozó hőhullámok törtek rám.

Ma már teljesen jól vagyok.

Mai nap hívtak a járási hivataltól, hogy a második, kivizsgált tesztem pozitív lett. De semmiféle igazolást erről nem kaptam, csak a karantén határozatát.


Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben? Hogy egészségesen ment oda, majd tesztelést követően néhány órán belül megbetegedett? Mindezt negatív helyben igazolható első teszttel, majd a "kivizsgálást igénylő" minta szerint (nem igazolt) pozitívval?


Normális válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 7. 23:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
A fertőzést valószínű, hogy ilyen pontokon kapod el, vagy a korházban. A tesztekben eleve megvan adva, hogy pozitivat vagy negativat mutassanak. Egyébként valószínű, hogy megfertőztek aztán kidobták a teszted, mert ők úgyis tudják, hogy megbetegedtél
2021. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel az a baj, hogy a minimális inkubációs idő 2 nap, átlagosan 6-7 nap. Pár óra semmiképp. Sokkal valószínább, hogy a párodtól kaptad el, aki alapból pozitív. Erre nem gondoltál?
2021. márc. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az esély megvan rá, első gondolatom ez is volt. Csak furcsának találom, hogy pont azután jelentkeztek tünetek, miután 1-1,5 órával leteszteltek. Addig semmiféle probléma, tünet nem volt. Pedig a párom legkésőbb hétfő óta pozitív volt, mégsem éreztem jelét addig, hogy én elkaphattam. Nyilván nem kizárt, de azért elgondolkodtatott, hogy éppen a teszt után szinte rögtön betegedtem le.

Ez a duplatesztelés, hogy első helyben negatív, második 'láttatlanba' pozitív.. nálam ez is kérdéseket vet fel, így nézve az összképet a dolgoknak...

Ezért érdeklődöm, hogy van-e itt valaki, aki tapasztalt ilyet? Vagy csak nálam jöttek ki teljesen véletlenül így az események?

2021. márc. 8. 00:13
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Az első gyorsteszt, ami kb. 50% biztonsággal tudja a negatív eredményt megállapítani, a pozitív eredmény pedig a pcr teszthez hasonló megbízhatóságú. A màsodik a pcr teszt, ez negatív és pozitív irányban is megbízható, viszont drágább, ezért csinálják meg a gyorstesztet előtte.

A fertőzéstől számítva kb. egy hét, mire lesz tünet.

Érdemes kicsit tájékozódni, olvasgatni a témában, kihagyva az ilyen ezo-s oldalakat.

Egy éve van ez a szar a nyakunkban, azt hittem, legalább az alap információk megvannak már a többségnek.

2021. márc. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy a párodtól kaptad el, de lehet, hogy a tesztben volt valami. Én egészségesen biztos nem mennék tesztelni.

[link]

Mellesleg Kary Mullis, a PCR feltalálója soha nem nevezte tesztnek a PCR-t. Nem vírus tesztelésére vagy fertőzöttség megállapítására való. Itt egy régi videója, egyszer sem mondja, hogy "PCR-teszt":

[link]

2 percnél kezdődik.

2021. márc. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
És belinkel két forrást, amelyek konspirációs teóriákkal foglalkoznak. Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.
2021. márc. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
Azt a kifejezést, hogy "összeesküvés-elmélet" (konspirációs teória, konteó), azért találták ki, hogy elüssék, negligálják, komolytalanná, súlytalanná tegyék azoknak a törekvéseit, akik az igazságot keresik, az úgymond világban zajló események mozgatórugóit, erőit kutassák, ráleljenek a célokra, miértekre. Az igazságkeresők lejáratása legalább olyan fontos manapság, mint az igazságtalanság elterjesztése, követendő paradigmává emelése.
2021. márc. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hősies vagy!
2021. márc. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

"Lehet, hogy a párodtól kaptad el, de lehet, hogy a tesztben volt valami. Én egészségesen biztos nem mennék tesztelni."


Tehát ha eltöröd a lábad, nem mész el megröntgeneztetni és begipszeltetni?


Nem mellesleg ha a tesztben lett volna valami, akkor csak napok múlva lett volna bármi tünet.


Egyébként a 4-esnél a pont!

2021. márc. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
9-es, nagyon okos vagy. Ha eltöröm a lábam, akkor már nem vagyok egészséges. De ha a párom töri el a lábát, akkor nekem miért kellene megröntgeneztetni az enyémet?
2021. márc. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!