Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nálunk miért nem használják...

Nálunk miért nem használják az ivermectin-t a covid ellen?

Figyelt kérdés

Indiában ezzel szorították vissza a járványt, decemberben megjelent egy cikk az indexen, hogy nálunk is vizsgálják, mert nagyon biztatóak a tapasztalatok, de aztán teljesen elfelejtődött. Pedig sokkal olcsóbb lenne minden más módszernél és rettentően hatásos is. Ráadásul a mutánsok esetén is hatékony.

Kezdem azt hinni, hogy azért van ez az egész így, hogy el tudják adni a vakcináikat.

[link]



2021. márc. 8. 14:25
 1/7 krwkco ***** válasza:
44%

A linkelt "médiaforrás" lapon semmi utalás nincs arra, hogy honnan vették át a cikket. Az egyik illusztráló kép egy alibaba szintű reklám. Ez eddig nem túl bíztató.


Az "ivermectin" google keresésre nekem az elsők között ez az orvosi cikk jött fel:

jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2777389

Idézem: "In this randomized clinical trial that included 476 patients, the duration of symptoms was not significantly different for patients who received a 5-day course of ivermectin compared with placebo (median time to resolution of symptoms, 10 vs 12 days; hazard ratio for resolution of symptoms, 1.07)."

Magyarul, röviden: a 476 beteges kisérletben nem volt szignifikáns különbség az ivermectin és a placebo között.


Egy másik találatban az amerikai NIH értékeli az ivermectinnel kapcsolatos klinikai teszteket. A kis páciensszámok és a statisztikailag nem szignifikáns hatások miatt nem látja bizonyítottnak a gyógyszer hasznosságát.

2021. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
49%

Lemaradt az NIH link:

www.covid19treatmentguidelines.nih.gov/antiviral-therapy/ivermectin/

2021. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

Egyébként nem vagyok ellene, hogy új -de bizonyított- hatóanyagokat vessenek be a COVID-dal szemben.


Nekem is van kedvenc vegyületem, a cetil piridinium klorid, amit megelőzési céllal használok. :-)

2021. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez a gödény álhírportálja. Nagyon hiteles 😁😁😁
2021. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Én nem tudom hogy te mennyire lennél boldog ha állatoknak szánt féreghajtóval oltanának be téged amikor lázad van, de ez mindenkinek a saját döntése.
2021. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Már bizonyított, hogy hatástalan.
2021. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Pont hogy a hatásossága a bizonyított:


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=D2ju5v4TAaQ


Az állatoknak szánt és az emberi használatra szánt változata az két külön gyógyszer.


Lejáratókampány van ellene már több mint fél éve, a WHO-nak aztán lehet hinni a többszörösen példázott szélhámos húzásai után...nem mellesleg Kína megvette őket kilóra.

2021. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!