Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az mRNS oltásnál a tüksefehérj...

Az mRNS oltásnál a tüksefehérjét előállító sejteket miért nem fogja az immunrendszer megtámadni? Különösen a t-sejtek?

Figyelt kérdés
Honnan tudja az immunrendszer, hogy nem fertőzött sejtről van szó?
2021. márc. 14. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a hirtelen nagy mennyiség miatt, amennyi idő alatt elpusztitja őket, már elegendő tüskefehérje termelődik
2021. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sejtekről írsz, amelyek tüskefehérjét állítanak elő ? Oltásnál nem sejteket visznek be, az emberi szervezetben pedig az immunrendszer sejtjei saját magukon belül állítják elő az ellenanyagot, ami aztán kikerül a keringésbe.
2021. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig kedves #2, az mRNS és a vektorvakcinák pont ezt csinálják. A tüskefehérjét legyártatják a szervezettel és arra érkezik az immunválasz.
2021. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na akkor újra:


Ugye a lipidburokban benne van az utasítás, amit bejut bizonyos sejtekbe.

Kérdés: Milyen sejtekbe jut be?


Utána ezek a sejtek ez alapján előállítanak tüksefehérjét.

Kérdés: Mi lesz ennek a tüskefehérjének a sorsa? Nem ez jeleneik meg a sejtmembrán felületén? Nem támadják meg ezeket a sejteket a t-sejtek?


De lehet valamit félreértettem, az mRNS vakciákkal kapcsolatban..

2021. márc. 14. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem így müködik, hogy szerintem. Kikerülték az immunrendszert, a vér agy gát átengedi ezeket a molekulákat, nem szűri ki. Ettől a ponttol az m-rns bármilyen infomációt hordozhat és aszerint bármilyen sejtet előállíthat. Amit pedig felvetettél, ha az immunrendszer néhány embernél idegennek érzékelné a tüskefehérjét előállító sejteket, akár egy autoimmun betegéshez is vezethetne. De ezek is csak feltételezések.

Végső soron ez a védőoltás is ugyanúgy okozhat megbetegedést, mint maga a virus. Aki fél beadathatja, aki nem azt ne kötelezzék. Számos más védőoltásból hiány van, pl tetánusz elleniből, olyan évek voltak, amikor a fél országot bekellett járni, hogy találj pénz ellenében és azt nem tenném egy lapra egy koronavirussal, mégsem törte a who magát, hogy legyen elérhető ingyenesen az adott helységben mindenki számára.

2021. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Láttam ezeket a feltételezéseket, azért vagyok kíváncsi az alapjára hozzáértőktől is.
2021. márc. 14. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy milyen sejtekbe jut be? Leginkább az immunsejtekbe, de más sejtekbe is bejuthat. Állí1tólag a sejtmagba már nem jut be, de ezt ki látja?

Az immunsejt külső falán jelennek meg a tüskefehérjék és ez vált ki immunreakciót. Az, hogy az idegent jelző antigének megjelenneke magán az immunsejten nem tudom, állítolag leválik az immunsejtről a tüskefehérje és azt jelölik meg az ellenanyagok mint elpusztitásra megtanulandó idegen behatolót.

De őszintén szólva ez nekem sántit.

Egy ilyen immunsejt valószínűleg úgy is viselkedhet mint maga a virus, legalábbis a szervezet úgy érzékelheti és akkor miért ne pusztitaná el az egész immunsejtet, ezáltal gyengítve az immunrendszerünket.

Egyik oldal mond egy félét, a másik oldal más félét.

Keresztapám beadatta és semmi baja sem volt, hogy későbbi mellékhatása lehet-e, az a jövő titka. Keresztanyám viszont nagyon elbetegedett, láz, taknyolás, szárazköhögés stb, habár azt mondják,ez nem okozhat megbetegedést mégis közvetlenül az oltás után betegedett el.

Véleményem szerinte egészséges fiatal és középkoruaknak nincs szüksége erre az oltásra, az idősek pedig döntsék el maguk.

2021. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

"Állí1tólag a sejtmagba már nem jut be, de ezt ki látja?"


1. féléves orvosi tananyag nagyjából, hogy az mRNS nem tud bejutni a sejtmagba.

2021. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az mrns a sejtmagban keletkezik, onnan kitud jutni, tán vissza fele is müködhet. Azért írtam "állítolag" mivel ezek már mesterséges dolgok és ha akarják véleményem szerint azt is megtudják oldani, de nem látok bele én sem és túl nagy fantáziát sem benne, csak felvetettem.
2021. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!