Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Első adag vakcina is jelenthet...

Első adag vakcina is jelenthet valamekkora védettséget?

Figyelt kérdés
Pfizert kaptam nemrég, nem igazán tudom melyik vakcina milyen hatással bír.
2021. márc. 17. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Persze hogy jelent! A beadás után 2.héttel már elég jól véd.
2021. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Kinek hogyan.. Mindenkinek másképpen hat..
2021. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én kételkedek benne. Izraelben is épp romlottak a mutatók, amikor a lakosság többsége még csak 1 vakcinával volt oltva. Szerintem csak politikai okokból nyomatják most, hogy az 1 milyen jó. Akkor eddig évtizedeken át minek "bohóckodtak" volna ismétlőoltással? De a Pfizer 2. adagját legalább nem húzzák el annyira, mint az Astráét.
2021. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Igen, biztosít, már azután is termelődnek antitestek, csak jóval kisebb mértékben.

A pontos(átlagos) mértékről vannak is kutatások.

2021. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Az m1 híradóval ellentétben nem úgy véd, hogy első adag 60%, második adagban még 35% van és meg is van a 95%. Már amikor az első oltás kifejti a hatását már utána pár héttel ki is alakul a védettség. Az emlékeztető oltás (m1-ben második adag) azért kell, hogy az antitestjeid ne szívódjanak fel.
2021. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Az ábra felső része az érdekes.


Nem tudom jól értelmezem-e, de azt hiszem a seropositive az, akinek már volt antitest, azaz már átesett fertőzésen és a másik meg, aki nem és hogy hogy alakul az antitest az első dózis után.

2021. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Ez a diagram pfizer/modernára vonatkozik. Ebből az látszik, hogy akinek vannak antitestjei, akár korábbi fertőzésből, akár az első dózisból, egy második dózis megdobja az antitestek számát. De ez logikus. Ez alapján egy harmadik dózis még inkább megdobná. Viszont, ha különböző variánssal találkozik a szervezeted, nem olyannal amilyenre előállította a védelmét, akkor bármennyi antitested van, elkapod.

Viszont ebből látszik, hogy a 17 nap után elkezdenek felszívódni, tehát már az első dózis kialakítja a védelmet. Az meg, hogy mennyire hatásos csak később derül ki, mert ehhez még nincs elég információnk

2021. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem az m1 hívja második dózisnak, hanem kb. minden egyes hazai és külföldi szakirodalom.
2021. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes ez a link, köszönöm szépen, elolvastam.
2021. márc. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!