Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egyik kollégám koronavírusos...

Egyik kollégám koronavírusos lett, kontaktszemély vagyok?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám már napok óta nem érezte jól magát. Együtt dolgoztunk. Hazament. Tesztelték, pozitív lett. Jelenleg kontaktszemélynek számítok. Viszont én is átestem a koronán 3 hónappal ezelőtt. Azt mondta a főnököm, hogy koronavírusból gyógyultak fél évig nem lehetnek kontaktszemélyek. Ez igaz?

Érdekesnek találom mivel van aki felgyógyult és fél éven belül újra fertőződött...



2021. márc. 21. 16:21
 1/1 krwkco ***** válasza:

Sajnos, az ideillő rendeletben nincs benne az, hogy volt-e valaki korábban beteg. Ezért kontaktszemélynek tekint a hatóság. :-(


forrás:

409/2020. (VIII. 30.) Korm. rendelet

1. § E rendelet alkalmazásában kontaktszemélynek minősül az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény (a továbbiakban: Eütv.) 65. § (1) bekezdése szerinti azon személy, aki COVID-19 betegségben szenvedő személlyel érintkezett, nem mutatja a COVID-19 betegség tüneteit, és a hatóság kontaktszeméllyé nyilvánítja.

1997. évi CLIV. törvény

65. § (1) Azt, aki meghatározott fertőző betegségben szenvedő személlyel érintkezett és feltehetően maga is a betegség lappangási szakában van, az egészségügyi államigazgatási szerv a miniszter rendeletében meghatározott fertőző betegségek esetén járványügyi megfigyelés vagy járványügyi zárlat alá helyezi.

2021. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!