Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca oltást merjem...

Szuszi95 kérdése:

AstraZeneca oltást merjem beadatni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, magas vérnyomásom és pajzsmirigy alulműködésem van, ebből kifolyólag túlsúlyos is.

Elvileg a héten kapok astrazenecát, de eléggé félek tőle. Biztos hogy csak bebeszélem magamnak, de amikor anyukámnak elmondtam hogy ezt fogom kapni teljesen kiakadt, hogy hát de ez trombózist okoz, stb.

De én direkt utána néztem a hivatalos oldalon, megkérdeztem 2 főnővért (gyógytornászként dolgozom, most kezdtem), és a háziorvost is megkérdeztem, és mindenki azt mondta hogy nyugodtan adassam be.

De ezek ellenére nem igazán sikerült megnyugodni.


Talán csak pánik? Folyamatosan ezzen kattog az agyam.



2021. márc. 24. 07:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%
Minden oltásnak lehet mellékhatása, ahogy minden gyogyszernek és betegsegnek is. Hogy nalad jelentkezik e, azt senki se látja előre.
2021. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
53%
Az oltásnak van valami minimális veszélye, ez nem kérdés. De a be nem adásnak is van veszélye, és az nagyobb. A koronavírus sokkal veszélyesebb mint az oltás. 11.873 ember van kórházban, napi 200 feletti beteg hal meg. Nem az oltástól, hanem a koronavírustól. Ebből látszik, hogy az oltás fontos, nem kell válogatni, amit felajánlanak, be kell adatni. Szerintem.
2021. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan már.

17 millió oltásból kB 5 eset az meg a normál populáció kockázatát se éri el kB, azóta ki is derült, hogy nem növeli.

De ha mégis: több millió nő szed fogamzásgátlót (köztük én is), aminek sokkal nagyobb a trombóziskockázata (az átlag populáció 2:10 ezeréhez képest 7-12:10 ezerrel).


Orvos vagyok, én anno megkaptam a pfizert, de mostanában totál ideggörcs voltam, mert nagyon féltem az amúgy makk egészséges, 37 éves párom. Sikerült neki astrát szereznem, mert a negatív hírek miatt csomóan lemondták, és ugyanígy tett a kolléganőm is, ő is beoltatta a párját.

Semmi bajuk. 1 napra lever szinte mindenkit (hőemelkedés, láz, fáradtság), de ezt tudtuk előre. Ezen kívül nem volt semmi. Most beszéltem az orvosigazgatónkkal, aki belgyógyász, ő is mondta, hogy most beszervezte az összes ismerőst, aki amúgy sosem kerülne sorra, mert mindneki beszart az astrától tök indokolatlanul.

Németországban egy rakás eü dolgozót azzal oltottak, mégse haltak halomra.

Sokkal nagyobb az esélye, hogy elkapd és bajod legyen, mint hogy az oltástól valami gond lesz. Nyugodj meg és adasd be.

2021. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
57%

Én nem merném beadatni, mindegy mit mondanak az orvosok.

3-as, a fogamzásgátló elött nem hiába kell egy kivizsgálás. Te a makk egészséges párodnak adtad be. A kérdezőnek vannak egészségügyi problémái. Ebben az esetben én csak a Pfeizert vagy a Modernát adatnám be.

2021. márc. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
48%

4!


"...fogamzásgátló elött nem hiába kell egy kivizsgálás"


Nem, nem kell, magyarorszagi szokás.

2021. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
Nem okoz trombózist, hanem növeli az esélyét a trombózis kialakulásának. Ez nem ugyanazt jelenti. Ha nem lenne eleve trombózishajlamom, én beadatnám.
2021. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
67%

3-ast megvédeném.

Ha a járvány előttről kiválasztanánk annyi embert, amennyi eddig megkapta az Astrazeneca-t, akkor köztük is lenne minimum annyi trombózisos. Én beadatnám simán.

2021. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
42%
Igen!
2021. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
39%
Mi az hogy az orvosok csak úgy “oltást szereznek” másoknak?? Fasza.. miattatok halnak meg veszèlyeztetettebbek, mert nem jutnak oltáshoz időben. Még egy IQ 80-as embert megértek, de ti erre esküdtetek fel? Az én férjemnek felajánlották hogy megoldjàk hogy megkaphassa, mert kórhàzban dolgozott hónapokat, de nem egészségügyi dolgozó, mást csinált ott. Nem fogadta el, nem akart előre tolakodni. El is kapta, itthon lábadozik, szintén 37 éves.
2021. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
53%
Én nem adatnám be mert van rá esély hogy trombózis okoz... De tégy a saját belátásod szerint.
2021. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!