Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca oltást merjem...

Szuszi95 kérdése:

AstraZeneca oltást merjem beadatni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, magas vérnyomásom és pajzsmirigy alulműködésem van, ebből kifolyólag túlsúlyos is.

Elvileg a héten kapok astrazenecát, de eléggé félek tőle. Biztos hogy csak bebeszélem magamnak, de amikor anyukámnak elmondtam hogy ezt fogom kapni teljesen kiakadt, hogy hát de ez trombózist okoz, stb.

De én direkt utána néztem a hivatalos oldalon, megkérdeztem 2 főnővért (gyógytornászként dolgozom, most kezdtem), és a háziorvost is megkérdeztem, és mindenki azt mondta hogy nyugodtan adassam be.

De ezek ellenére nem igazán sikerült megnyugodni.


Talán csak pánik? Folyamatosan ezzen kattog az agyam.



2021. márc. 24. 07:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

19!


Halált nem kivált, hanem okoz valami. Bele lehet halni egy szem mogyoróba is amúgy, ha allergiás vagy rá.

2021. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
15%
Bízzuk az életünket Bill Gates-re. A computer tulajdonosokat már rászoktatta, hogy mindig van egy új vírus, ami ellen újabb antivírus program kell. Most pedig mindig lesz új koronavírus mutáns, ami ellen újabb oltást fognak kötelezni.
2021. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos az emberek “mindegy mi lesz, csak legyünk szabadok!” alapon minden vackot elfogadnak. Hahó! Akkor sem lesztek szabadok, ha “oltakoztok”…sőt! Életveszélyes! Legyen már világos, ki mit kockáztat!
2021. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
32%
"Nem csak az orvosokkal van így. Egy rakás ember úgy jut oltáshoz hogy fel hívja a háziorvosát, és megmondja hogy neki jó bármilyen, ha marad ki szóljon. Te is megteheted, ahelyett, hogy itt háborogsz." - egyáltalán nem biztos, hogy megteheti. A mi háziorvosunk betű szerint betartja a központi utasításokat, nálunk nincs olyan, hogy előretolakszik valaki. 3 hete, amikor érdeklődtem, a körzetünkben hogy halad az oltás, még a 80-as korosztálynál tartottak. A szomszéd településen meg a 20 éves egészséges egyetemista is megkaphatta volna már a kínait. Sz*r a rendszer. Én a családdal a nemzetközi oltócentrumba is regisztráltam, de azt ugye "lelőtték", pedig úgy hallom, alig 5000 ember volt érintett. Az igazán nem "tétel". Legalább tényleg az Astrát meg a keletieket felajánlhatták volna legális megvételre.
2021. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
43%
Azt a háziorvost is börtönbe csuknám aki random osztogat oltást fiataloknak. Priorizálni kéne, nem pedig stipi-stopi alapon működni.
2021. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
86%

Mit nem értesz azon baszki, hogy priorizálva van, csak valaki nem él vele?

A háziorvos kap mondjuk 10 db sinopharmot. Meg van adva, hogy azt mondjuk a 65 év feletti, krónikus betegeknek lehet adni. Összeszedi a krónikus beteg, 65 év feletti betegeket, akik közül mindenki be van fosva, mert az jaj kínai, meg jaj itt meg ott nem engedélyezték, meg jaj ő utazni akár és majd nem fogadják el. A 10 oltásra összesen 5 beteget sikerül a megfelelő korcsoportból összeszedni. De mivel az orvos nem idióta, és nem akar kidobni 5 oltást, felhivja azokat a betegeket, akik mondjuk bármilyen oltást kaphatnak, hogy elfogadják-e.


Egyébként meg a párom jóval nagyobb veszélyben van, mivel aktív dolgozó és nem tud home officeban dolgozni, mint az a nyugdíjas, aki egész nap otthon ülhet a fenekén.

2021. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nincs priorizálva. Látom mindenhol a káoszt, aki elég pofátlan és van ismerőse aki segít neki oltást szerezni az kap. Nem azt hívjàk fel az orvosok hogy maradt oltás akit kéne. Sőt a háziorvosoknak meg is van kötve a kezük. Beadná az idős, beteg páciensének de valamiért nincs rajta a listán. AKKOR SEM ha marad oltás.
2021. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
54%

Nincs osszefugges a halalesetek es az oltas kozt. Statisztikailag tobb ember is meghalhatott volna verrog miatt az oltas utan, miutan vannak emberek, akik meghalnak. De van problemajuk.

Nincs osszefugges. Az Egyesult Kiralysagban december ota nagyon szeles korben kaptak. Az idosekhez a Pfizer a minusz 80 fokkal nem ment hazhoz, pont ok kaptak nagyreszt Astra Zenecat.

Te dontod el. En megkaptam. Mint mindenkinek, masnap nekem is influenza tuneteim voltak, egy napig fekve sajnaltam magam, de elmult.

2021. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ha ez megnyugtatja anyukádat, a covid sokkal nagyobb eséllyel okoz trombózist, mint bármelyik oltás. Már ha egyáltalán tényleg okoz az oltás bármi ilyet, és nem véletlen egybeesés volt az a pár eset, amit vizsgálnak. Ő, ha a helyedben lenne, a kicsi vagy a nagy esélyű trombózist választaná? Na ugye.
2021. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
62%
#23 mégis mi a bánattól lenne életveszély hm? Te értesz a vakcinákhoz szakember szinten? Borzalmas milyen sok tudatlan buta ember van és az a baj hogy ők uszítják a népet a “birkák “ meg mennek utánuk— meg is érdemlik!
2021. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!