Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca oltást merjem...

Szuszi95 kérdése:

AstraZeneca oltást merjem beadatni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, magas vérnyomásom és pajzsmirigy alulműködésem van, ebből kifolyólag túlsúlyos is.

Elvileg a héten kapok astrazenecát, de eléggé félek tőle. Biztos hogy csak bebeszélem magamnak, de amikor anyukámnak elmondtam hogy ezt fogom kapni teljesen kiakadt, hogy hát de ez trombózist okoz, stb.

De én direkt utána néztem a hivatalos oldalon, megkérdeztem 2 főnővért (gyógytornászként dolgozom, most kezdtem), és a háziorvost is megkérdeztem, és mindenki azt mondta hogy nyugodtan adassam be.

De ezek ellenére nem igazán sikerült megnyugodni.


Talán csak pánik? Folyamatosan ezzen kattog az agyam.



2021. márc. 24. 07:04
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
2021. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
59%

9-es elment az eszed

1 üveg Astra 5 ember

ha nem megyek el tegnap másodikra

azt sem tudják mikor kapnak

vagy helyettem hivnak mást


a magyar mentelitás ki jön belöled is

2021. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Napi.hu nem tudom mennyire hivatalos


COVID-19 Vaccine AstraZeneca: Az alkalmazásakor várható előnyök meghaladják a kockázatokat, annak ellenére, hogy ritka esetekben kapcsolat lehet az oltás és az alacsony vérlemezke szám mellett kialakuló vérrögképződés között.

- áll a tájékoztatóban, amely szerint nagyon ritkán trombosis és trombocytopenia kombinációját figyelték meg - bizonyos esetekben vérzés kíséretében - az AstraZeneca-vakcina beadását követően. Az orvosoknak és az egészségügyi szakszemélyzetnek figyelniük kell a tromboembolia és/vagy a thrombocytopenia jeleit és tüneteit. A gyógyszerhatóságok azt kérik, hogy az érintettek azonnal forduljanak orvoshoz,


ha nehézlégzést,

mellkasi fájdalmat,

lábduzzanatot,

tartós hasi fájdalmat tapasztalnak az oltást követően.

Azoknak is azonnal orvoshoz kell fordulniuk, akik neurológiai tüneteket tapasztalnak, beleértve az oltás után jelentkező súlyos vagy tartós fejfájást, homályos látást, vagy a néhány nappal az oltás után jelentkező pontszerű vérzést (petechia), ha az nem az oltás helyén alakul ki.

2021. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
90%
*19*- "Az AstraZeneca oltás váltotta ki a közvetlen halált egy osztrák 49 éves nővérnél. Bizonyíték: boncolás!"- A boncolas nem törtent meg, csak ma, penteken lesz! Azonkivül az elhunyt "rizikopaciens" volt, azaz több elöbetegsege volt.
2021. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
73%
A covid19 megkapasa sokkal nagyobb veszelyeket hordoz magaval, mint az oltas. Az hozzaszolo orvosnak pedig tökeletesen igaza van. Nemetorszagban is felajanljak az aznap kimaradt oltoanyagokat azoknak is, akik eppen nincsenek soron.
2021. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
37%
NEM, NINCS igaza, addig, amíg a 65 év feletti szüleim és még rengetegen várják az oltást, bármikor ugranának, de őket senki nem kérdezte meg hogy szóljanak-e ha marad oltóanyag.
2021. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: szüleid kérték a háziorvost, hogy értesítse őket, ha maradt vakcina?

Nálunk működött így.

Bár többször hívtuk...

2021. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim válasza:
71%
Kedves! 3 hete AstraZeneca oltást kaptam , másnap lázas voltam, enyhe influenza szerű tünetekkel, ami teljesen megszűnt az oltás utáni második nap estéjén. Azóta teljesen jól vagyok, minden pontosan ugyanolyan, mint az oltás előtt. Több ismerősöm is kapott Astra oltást senkinek semmi baja nincsen, többen már a másodikat is megkapták. Azt, hogy ki milyen oltást fogad el mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Mindegyik vakcinának vannak!, és lehetnek mellékhatásai. Tény, hogy erről a vakcináról mostanság nincsenek túl jó hírek, de egyáltalán nem biztos, hogy nem politikai okok állnak a háttérben....
2021. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
91%

Pfizer: orvos barátaim szerint a legrosszabb választás. Fogalmunk sincs, mit fog 10-20 év múlva okozni. A beadott fehérje "összeveszhet" a mi fehérjénkkel és autoimmun problémához vezethet.

Astrazeneca: A Pfizer 2014-ben meg akarta vásárolni, de Anglia nem engedte. Nemrég bejelentették az újabb felvásárlási igényt. A rossz hírek miatt estek a részvények 20%-ot. Politika???

Kínai: A lehető legtöbb mellékhatást produkálja jelenlegi ismereteink szerint. Ezen túlmenően az arab országban beoltottak 30%-nál nem volt semmilyen védőhatás 2 oltást követően. Most nézik, hogy lehet, hogy kellene egy 3. is a biztos hatásért.

Orosz: Két eltérő oltás kell a hatásfokhoz. Két eltérő szervezeti feldolgozás. Meg hát Putyin papa nem szívbajos(a szerk. megjegyzése)

Vissza az Astrazenecahoz: Ma 30.000.000 beoltottból Európában találtak pár tucat esetet, max. 50. Nem tudják bizonyítani, ha igaz is, nagyon/extremnél is extrémebb esetben.

Egyet senki sem tud: melyik vakcina meddig tart, és mi lesz ezekkel 10-20 év múlva.

Lehet választani... )))

2021. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és én is Astrazenecát kaptam... Ma 3 hete. Eddig minden jó.
2021. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!