Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » AstraZeneca oltást merjem...

Szuszi95 kérdése:

AstraZeneca oltást merjem beadatni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, magas vérnyomásom és pajzsmirigy alulműködésem van, ebből kifolyólag túlsúlyos is.

Elvileg a héten kapok astrazenecát, de eléggé félek tőle. Biztos hogy csak bebeszélem magamnak, de amikor anyukámnak elmondtam hogy ezt fogom kapni teljesen kiakadt, hogy hát de ez trombózist okoz, stb.

De én direkt utána néztem a hivatalos oldalon, megkérdeztem 2 főnővért (gyógytornászként dolgozom, most kezdtem), és a háziorvost is megkérdeztem, és mindenki azt mondta hogy nyugodtan adassam be.

De ezek ellenére nem igazán sikerült megnyugodni.


Talán csak pánik? Folyamatosan ezzen kattog az agyam.



2021. márc. 24. 07:04
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
16%

"Pfizer: orvos barátaim szerint a legrosszabb választás. Fogalmunk sincs, mit fog 10-20 év múlva okozni. A beadott fehérje "összeveszhet" a mi fehérjénkkel és autoimmun problémához vezethet."


De gondolom ők is ezt adatták be maguknak az elején..


"Kínai: A lehető legtöbb mellékhatást produkálja jelenlegi ismereteink szerint. Ezen túlmenően az arab országban beoltottak 30%-nál nem volt semmilyen védőhatás 2 oltást követően. Most nézik, hogy lehet, hogy kellene egy 3. is a biztos hatásért."


Erről van a legtöbb infónk, hiszen évtizedek óta minden ember kap hasonló eljárással készült oltást. Az meg egyszerűen nem igaz, hogy 2 oltás után SEMMILYEN immunreakció nem jön létre.


"Orosz: Két eltérő oltás kell a hatásfokhoz. Két eltérő szervezeti feldolgozás. Meg hát Putyin papa nem szívbajos(a szerk. megjegyzése)"


Ez megint elég bullshit, hisz a két oltás technológiája ugyan az, csak más a vektor (Ad26 és Ad5).

2021. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:
91%
Nyugodtan adasd be. Minden vakcina jó! Ettől még nem haltak meg de a Covidtól sajnos sokan! Egyébként Én is ezt kaptam. Magas vérnyomás betegségem van
2021. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Végül felajánlották a pfizert, elfogadtam, ma meg is kaptam.

Nem mondom hogy halál nyugodt vagyok, de igyekszem tovább élni a mindennapjaimat.

Üdv

2021. ápr. 2. 20:08
 44/46 cukikutyus ***** válasza:

Szia! Mi a tapasztalat így 2 nap után? Van mellékhatás?

Én is filózok,hogy melyiket válasszam.Szintén van súlyproblémám,+laktóz érzékenység.

2021. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
39%

#44 a laktózérzékenység NEM betegség! Az a normális, hogy felnőtt korban már nem tudjuk emészteni a tejcukrot, vagy legalábbis nem olyan hatásfokkal. Elsősorban a régóta tehenet tartó kaukázusi rassznál alakult ki, hogy felnőtt korban is megmarad a laktáz enzim aktivitása az emberek 70-80%-ánál.

A túlsúly egyik vakcina szempontjából sem ellenjavallat, viszont a covid fertőzés kimenetele szempontjából rizikó tényező. A helyedben beoltatnám magam mielőbb.

2021. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Háborgóknak. Barátnőm GDPR jogász és együtt dolgozik most orvosi rendelőkkel. Ő is mondta, hogy konkrétan DOBNAK KI oltóanyagot, mert nem jönnek érte és nem tudnak hirtelen kit beoltani. Ezért vannak azok a sztorik, hogy kis túlzással beoltjak, aki arra jár az utcán. En is úgy kaptam jövő hétre időpontot, hogy a férjemet hívtak aki idősebb 12 évvel és kérdezte, mehetnénk e együtt. Mondtak persze, csak haladjunk. Szoval nem háborogni, hanem telefonálni, hogy HA van maradék ti 30 percen belül ott tudtok lenni bármikor érte. Ennyi. A háziorvosoknak is ez segítség. Öcsém 22 éves és konkrétan moderna miatt hívtak így, csak akkor épp covidos volt így nem tudta felvenni.
2021. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!