Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel a vakcina megkapása...

Mivel a vakcina megkapása után is elkaphatja az ember a fertőzést-csak enyhébb lefolyása lesz-,akkor az miért oltassa be magát, aki csak azért tenné mert jobban fél a vírus szövődményeitől, mint a vakcina jövőbeni esetleges mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mielőbbi nyitás, a betegség könnyebb lefolyása, illetve a kórházak véges erőforrásai miatt is kell oltakozni.

Tehát aki azért dönt az oltás mellett, mert fél a vírus által okozott szövődményektől annak rossz az oka, nem? Mivel így is úgy is elkaphatod és valószínűleg el is fogod, ergó a szövődményektől továbbra is félhetsz. Lehet, hogy nem így van, ezért tettem fel a kérdést.

Remélem érthető.



2021. márc. 25. 22:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ha be vagy oltva, nem alakul ki szövődményes lefolyás, ez 100%.
2021. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Azért, hogy ne haljon meg.
2021. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Te miről beszélsz?

Ugye tudod, hogy a korona cseppfertőzéssel terjed?

Ha el is kapod, és szaporodni kezd benned a vírus, nem tud tartós mellékhatásokat kifejteni, arról már nem is beszélve, hogy nem okoz a szervezetedben két oldali tüdőgyulladást, hamar leküzdöd, kb tünetmentesen. Nyilván azért kezdték az idősebbeket oltani, mert ők azok akik hamarabb belehalnak ebbe, nem egy fiatal, de attól még rájuk is ugyanígy veszélyes.

Továbbá igen, elkaphatod fiatalként is, oltással, de a továbbadási esélyed pont a tünetmentesség és a gyors lefolyás miatt minimálisan csekély, mivel mint mondtam, cseppfertőzéssel terjed. Nyállal, orváladékkal. Ha te nem köpsz közvetlen a szájába egy embernek, vagy nem köhögsz mellette maszk nélkül, nem fog megbetegedni.

2021. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#1 Miért nem alakulhat ki?

#3 Igen, tudom. Szóval szerinted a vírus nem okozhat szövődményeket? (Pl. meddőség.)

Illetve a tünetmentesség nem pont, hogy növeli a továbbadási esélyt? Mivel nem tudja az ember magáról, hogy fertőző.

2021. márc. 25. 22:58
 5/26 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdést rosszul tettem fel, a lényeg a leírásban van.
2021. márc. 25. 23:02
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval szerinted a vírus nem okozhat szövődményeket? "

De igen, okozhat, erre kell a vakcina.


"Miért nem alakulhat ki"

Mert a szervezetedben már meglesznek az antitestek, amik leküzdik hipp hopp a vírust, mert felismerik már, és így nem alakulhat ki betegség, sem szövődmény.

2021. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tehát szövődmény csak akkor alakulhat ki ha úgy kerül be a vírus a szervezetbe, hogy az még nem tudja miképp győzze le(nincsenek megfelelő antitestek)?
2021. márc. 25. 23:08
 8/26 Salx Narval ***** válasza:
75%
Az eddigi adatok azt támasztják alá, hogy az oltással megelőzhető a tünetek nagy része és a súlyosabb szövődmények. Hogy hosszútávon mi a helyzet a beoltottakkal azt még nem tudjuk hiszen most oltanak. Arról viszont egyre több adat van, hogy a fertőzésen átesettek egy részénél hónapok után is előjönnek ilyen olyan tünetek, olyanoknál is akik gyakorlatilag tünetmentesen átvészelték, v esetleg nem is tudtak róla csak most mutatták ki nála a betegsége kapcsán. Tény, hogy többet remélünk egyenlőre, mint amennyit tudunk. Mindenkinek mérlegelnie kell a kockázatot akkor is ha sok minden nem tisztázott még. Én kevesebb kockázatot véltem az oltásban ezért döntöttem úgy, hogy beadatom. A konkrét kérdésre persze, hogy ennek ellenére is tartok némiképp a járványtól de korántsem annyira mint oltás előtt. Én kívánom, hogy mindenkinek sikerüljön számára a legjobb döntést meghoznia ha beoltatja magát, ha nem.
2021. márc. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Igen, teljesen érthető és logikus felvetés!


De ezeknek hiába magyarázod.


Ők még alszanak.

2021. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Apám autoimmun beteg, s nem ajánlja az orvosa egyik vakcinát se, inkább a vitaminok szedésére, immunrendszer erősítésére, mozgásra buzdítja. Szerencsére ilyen orvosok is vannak. Szerintem egyéni döntés, aki fél, vagy ebben látja a megoldást, s az orvosa is ajánlja, adassa be, én elfogadom.
2021. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!