Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy tervezi a kormány április...

Hogy tervezi a kormány április 19-én kinyitni az oktatási intézményeket?

Figyelt kérdés

Komolyan, hogyan?

Azt várják, hogy 2,5M ember első oltásától majd csoda történik?


Az meg hogy a pedagógusok hébe-hóba megkapják az első oltást, amitől vagy lesz valamennyi immunitásuk vagy nem, nem tűnik egy bombabiztos tervnek.


A diákok (tapasztalatból mondom) leszarják a maszkviseletet, teremben, szünetekben úgy 30 főből jó, hogy ha hárman viselnek maszkot.


Így meg aztán ha van fertőzöttel kontakt, akkor egyik diákról megy a másikra, onnan a szülőre, onnan meg már követhetetlen az egész.


Ha most, 2 hónapra visszatérnénk személyesen a suliba, az egy igazi nyektetés lenne. Körülbelül minden nap dolgozatokat kéne írnunk/pótolnunk, nem lenne egy perc nyugtunk sem.


Közölték, hogy a vizsgákat is engednék.

Na most, az én iskolámban van olyan, hogy alapvizsga. A 9.-es és 10.-es anyagból egy 5 jegyet érő érettségi tulajdonképpen.


A 9.-ből 3 hónapot, a 10.-ből meg vagy fél évet estünk ki a jelenléti oktatásból. Nem gyakoroltunk a vizsgára, nem tudtuk úgy megtanulni a tananyagot, nem fog jól sikerülni. Egyszerű ok-okozat.


Tehát üzenem a kormánynak: a járvány kellős közepén, a lehető legrosszabbkor nyitni mindent, a világ legnagyobb baklövése lenne.


Az érettségit legyenek megtartva, de könnyítésekkel, jelenléti oktatás már ne legyen.


A szenvedő vállalkozásokat pl. támogatni kéne az EU-s pénzekből, és nem "hulljon a férgese" alapon tartani életben/félholtan a gazdaságot.


Köszönöm hogy idáig elolvastad, kíváncsian várom a véleményedet! :)



2021. márc. 26. 23:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én egy szóval sem mondtam, hogy nem hordok maszkot a teremben, egyike voltam a 2-3 kivételnek. Szeptembertől októberig minden nap maszkban voltam, főleg hogy egy csomó osztálytársamnak volt covidos a családban.


Valamilyen szinten meg tudom érteni, hogy sokan nem szeretik hordani mert kényelmetlen, főleg hosszú órákon át.


De épp ezért jó az online oktatás, nincs semmi rizikófaktor. Ha már utcára is alig akarnak kiengedni akkor ez a hirtelen sulinyitás nagyon ellentmondásos.


Sajnos amúgy a "király" már aláírt valami papírt hogy április 19-én visszaengednének.


De ez azért is hatalmas kitolás, mert tavaly azért nem engedtek vissza 1-2 hónapra, mert még a döntéshozók is feleslegesnek találták.


Először a diákokat és a tanárokat kéne megkérdezni hogy mit gondolnak talán, és nem így önfejűen kicseszni mindenkivel.

2021. márc. 28. 23:58
 22/22 anonim ***** válasza:
Én szimulálok párszor aztán pár hétig itthon. 😎
2021. márc. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!