Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS, Ha az 1. AstraZeneca...

Blau Kind kérdése:

SOS, Ha az 1. AstraZeneca oltás után nagyon erős immunreakcióim voltak, de a 2. után szinte semmi, akkor áteshettem a COVID-19-en?

Figyelt kérdés
Stóval az 1. oltás után kb. 40 fokos láz, 3 órán át az ágyból sem tudtam, kikelni, aztán meg pár óráig 38 fok volt. Hidegrázás szörnyű erős volt, mint ha a Déli-sarkon lettem volna. Fáradtság 3 napig, szinte az ágyból sem tudtam kikelni. A 2. oltás után meg szinte semmi bajom nem volt: enyhén bepirosodott az oltás helye, kicsit fájt, 3 napig. MIÉRT? Covid-on eshettem át előtte tünetmentesen ? Link: [link]
2021. márc. 27. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, van akinek egyik oltásnál sem volt immunreakció, és nem is esett át a fertőzésen.
2021. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad.

Vannak akik már lélegeztető gépen vannak miatta. Az EU is lehet betiltja.

2021. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én két hete hol rosszabb, hol jobb állapotban vagyok, először a hideg rázott, aztán izületi fájdalmak, a lábam, aztán a derekam fájt, nem tudtam aludni stb. És ha három hét után se javul? Mindenesetre ma délután abbahagyta. Astrazeneca oltás volt.
2021. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az AstraZeneca oltás vektorvírus alapú. Úgy működik, hogy egy ártalmatlanított vírusban helyezik el a covid-19 örökítőanyagát, így jut be a sejtekbe. Mint a trójai faló esetén.


Azonban a szervezeted így nem csak a covid ellen, hanem - az amúgy ártalmatlan - vektorvírus ellen is védelmet fejleszt ki. A hasonló elven működő Sputnik oltás esetén a két dózis éppen ezért két különböző vektorvírust tartalmaz. Az AstraZeneca nem, ott egyforma a két dózis.


Ezért könnyen előfordulhat, hogy a második oltás már gyengébben hat, mint az első, mert a második dózis vektorvírusát már visszaveri a szervezet, másodszorra nem dől be a trójai faló trükknek.


Hasonló probléma a Sputnik esetén is van, mert korábban kapott másik oltások miatt lehet már eleve immunitásod arra a vektorvírusra, amit abban használnak (az első adagban). Elvileg Magyarországon ez is gyakori.

2021. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hasonló, nagyon heves mellékhatásokat éltem át az első oltás után. Délután 3-kor kaptam, és kb. 8 óra múlva erős fejfájás, hidegrázás, "szabályosan" remegett az egész testem dupla paplan alatt, forró volt a testem és a fejem, erőm nem volt felkelni, hogy lázat mérjek, magas lázam lehetett (soha nem vagyok amúgy lázas), éreztem, hogy a nyaki nyirokcsomóim beduzzadtak kis időre, de időérzékem sem volt.

Az érdekes az volt így utólag, hogy teljesen közönyös voltam, ködös volt az agyam, nem éreztem félelmet, vagy hogy segítséget kéne hívnom. Reggelre elmúlt ez az állapot, iszonyú fáradtság és izomfájdalom lépett a helyére. Hőemelkedésem még volt dél környékén. Estére jobban lettem. Másnap már egész jól voltam. Nem vettem be paracetamol tartalmú bogyót.

A második oltás után, 4 hét múlva nagyon enyhe tüneteim voltak, szinte semmi.

Én az első oltás utáni durva mellékhatások ellenére hiszek az AZ-ban. Azt gondolom, hogy az immunreakciók arról szólnak, hogy hat a vakcina. Jól vagyok azóta is.

Tavaly márciusban volt egy kemény, 4-5 hétig tartó változatos tünetekkel zajló influenzának hitt covidom. Akkor még 10-es számkörben számolták a fertőzötteket, tehát eszembe nem jutott, hogy én is az lehetek. Sajnálom, hogy közvetlen az oltás előtt nem csináltattam PCR tesztet vagy antitest tesztet.

Nem kell félni tőle, és ritka az, ami nálam volt. De túl lehet élni és jó érzés védettnek lenni.

2021. ápr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-nek: ugyanez történt velem is, tavaly márciusban kaptam el először, akkor annyira gyenge voltam, hogy járni se tudtam, a szemem bevérzett, a fejem fájt stb. Az 4 hétif tartott. És ugyanez történt most erős izületi fájdalmakkal az Astrazeneca után.
2021. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!