Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 30-as/40-es korosztály króniku...

30-as/40-es korosztály krónikus betegség nélkül: kaptatok már covid ellen oltást?

Figyelt kérdés

Lehet valahol követni, hogy hogy áll az oltás abban a tekintetben, hogy melyik csoportot oltják?

Itt nálunk a XV. kerületben még a 60 év felettieket oltják, de hallottam már ismerősöktől olyan körzeteket, ahol már az 50-esekkel végeznek lassan.



2021. márc. 28. 03:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a 70 nél jarnak. Szívás ha nyugger körzetbe tartozik valaki. Sose lesz vége. :(
2021. márc. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Háziorvos vagyok, 31 éves, kaptam. A körzet 60 és 70 év között jár, de ez egy idős és nagy körzet.
2021. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a 70-seknél járnak, de a szomszéd településen már az egészséges 20-onéves is kaphatott volna kínait. Sok múlik a háziorvoson, meg amúgy is teljes a káosz.
2021. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan 40 évest, aki előbb megkapta az oltást, mint a daganatos anyósa. Hiába, állatorvosként ott a neve előtt a dr és máris elsőbbséget élvez, holott szó szerint ki sem teszi a lábát a házukból (kisgyerekkel van otthon).
2021. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Xi. kerület, 60+ éveseknél járnak.
2021. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Bp-i belvárosi kerület, kis körzet. Igen oltottak be egészséges 40-est.

Sajnos teljesen körzetfüggő. Plusz mennyi felajanlott oltastnem fogadnak el a neak listajan levo emberek. Hazidoki x emberes listan belul hogy rangsorol. Kit er el. Radasul miutan egyre tobben regisztralnak hallva a nyomaszto adatokat, igy ha pp egy korzetben a hazidoki el is erne a 30-as pacienseihez vagy akar csak az 50 eves egeszsegeseihez, akkor is lehet beesik a neaktol hozzaaz ujabb regisztraltak listaja, akiket neki kelleneoltani es azon rajta lesznek ujbol 90pluszostol lefele meg kronikus betegek stb. Es ilyenkor oket elore veszi...mar ha kap oltoanyagot.

Es igen sajnos van ahol ha van 50 szurika es 100 beoltando akii kozott mar csak esetleg az szamitanahogy 35 vagy 36eves, akkor eloferdulhet, hogy ahazidoki szolidarizal azzal akire emlekszik vagy akiktol korabban kapott penzt ajandekot vagy aki nemregiben felhivta hogy de neki x okbop megis hu de fontos az oltas.

Amugy allatorvostol meg nem tudom.hanyas valaszado, annyira ne sajnald, egyreszt igen kehet a dr miatt a hazidokija vagy mas elore vette (azt hiven emberdoktor vagy mert haver), de amugy megiscsak gyogyitassal foglalkoznak, sok emberrel kis helyen talalkoznak vagy nagy helyen...allatokon segitenek blabla. Mikozben elsok kozott volt balatoni vizimento akit decemberben oltottak...akkor ize en igazsagosabbnak erzem egy kisgyerekes anyuka beoltasat...de kinek mi.

2021. márc. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Ugy latom nagy a szoras, de azert alapvetoen meg nem jellemzo, hogy a fiatalabb korosztalyt oltanak sok helyen.

Igazabol sok szempontot figyelembe lehet venni.

Lehet azert is, mert haza beszelek, de szerintem merlegelni lehetne azt is, hogy inkabb az “aktiv” koru embereket kene oltani akik dolgoznak, jonnek-mennek, koltenek a penzt ettermekben, mozikban, szinhazakban, boltokban, mert vegso soron mi porgetjuk a gazdasagot, nem az idosek. Plusz ha mi be vagyunk oltva, akik a leginkabb mobilisak, akkor a nyugdijasok is jobban biztonsagban vannak, mert nem hordjuk-visszuk nekik a virust (az atadas ellen is ved ugye, bar nem olyan mertekben, mint a megbetegedes ellen).

De persze ertem en a mostani sorrend lenyeget is, csak itt nagyon sok szempont nagyon sok erdeke utkozik egymassal es mar kicsit frusztralt is vagyok mindamellett, hogy feltem az idoseket is termeszetesen.

2021. márc. 29. 02:43
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Csak a protekciósok, orvos rokonok kaphattak fiatalon.

Nem titok, hogy az orvosok az oltások egy kis százalékát szét oszthatják a rokonok között :)

2021. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Nyolcas ez egy rágalom. Orvos vagyok, hatvan körüli szüleim most lettek beoltva, hugom még mindig nincs beoltva és nem oszthatjukbszét az oltást.
2021. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Márpedig Nekem van olyan kollégám aki huszonéves ,nincs alapbetegsége és megkapta
2021. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!