Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért akarunk nyitni/lazítani...

Miért akarunk nyitni/lazítani 10 nap múlva, ha napi 9 ezer fertőzött van, és 200 feletti halálozás?

Figyelt kérdés

Tényleg érthetlen, amit művelünk. Novemberben ilyenkor jobb adatok mellett azért zártunk, mert akkorihoz képest durva számok jöttek. Most annál is durvább van, hogy következik ebből, hogy akkor nem szigorítunk (vagy csak tartunk meg mindent, ahogy van), hanem engedünk? Nem azt mondom, hogy nincs benne logika, mert ez fájdalmasan egyszerű válasz lenne, hanem hogy ez már valóban idiótaság.

Vagy ha van mire enyhíteni, akkor talán novemberben se kellett volna szigorítani a semmire...


2021. márc. 28. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Én már nem tudom követni, mennyi halott meg fertőzött van, az állam ennyit mond, az egészségügy annyit, valaki így ferdít, valaki úgy kamuzik, annyira szánalmas, ami ebben az országban folyik, hihetetlen. Szerintem titokban nem is felnőttek, hanem valami óvodás kiscsoport van hatalmon.
2021. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Ebben nincs értelme logikát keresni. A Fidesz egyszerűen megbukott. Halvány lila fingjuk sincs hogy mit csinálnak. Sajnos ez több ezer emberéletbe kerül.
2021. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy szelet: ápr 7-én be kell adni azt a tervezetet, hogy miképp tervezzük beengedni a hazai EB-meccsekre a nézőket. Ha nincs néző, akkor elveszik az országtól a rendezés jogát. Vagyis ebben az esetben sok pénztől esne el a budget. Hogy ezt hozni tudjuk, szépen fokozatosan elő is kell készíteni ennek a terepet, mint ahogy majd a nyári szünetnek is, amikor újra semmi nem lesz - ahogy azt már valahol hallottam megjövendölve.


Nem állítom, hogy amit írtam, az a frankó és a döntő érv, hanem ezzel csak azt akartam sugallni, hogy ilyen háttérérdekeket kell figyelembe venni, amikor egy döntést meg akarunk érteni. Kommunikáljanak bármit, a háttérben mindig ott vannak a folyamatok, az érdekek és hatalmi konfliktusok.

2021. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tenném magyar sajátosságnak, a németek megint szigorítanak. Tényleg nem tűnik fel senkinek, hogy a szigorítástól még nem lett jobb. Olyan régóta ülünk karanténban, lassan fél éve folyamatosan, hogy ahhoz képest a 9 ezer fertőzött elég sok, ennyi akkor sem volt, mikor mászkálni lehetett. Ez fáj nekem minden országban.

Azzal egyetértek, hogy ebbe bele kéne bukni, szomorú akkor leszek, ha 1 év múlva ilyenkor mégis megválasztják azt, aki elvette a szabadságunkat. Akkor meg is érdemeljük, hogy birkák legyünk.

2021. márc. 28. 13:24
 5/23 A kérdező kommentje:
3: nem akartam idekeverni, de spanyoloknál júniusig van valamilyen korlátozás, és ezt már tavaly meghirdették, angoloknál is volt valami, hogy még nem akarják engedni a népet, és németeket fentebb írtam, mindhárman szervezők, most vagy elveszik tőlük, vagy megtarthatják, de akkor vírusos helyzetben, egyikből sem jöhetnek ki jól
2021. márc. 28. 13:26
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a magyar közlönyben, hogy mit is jelent a "nyitás". Nagyjából annyit, hogy kinyitnak az iskolák és kitolódik a kijárási tilalom 22 órára.


Minden másban a november-március közötti időszak korlátozásai lesznek.

2021. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Boltok is kinyihatnak, azt olvastam.

De még ha csak annyi is történik, amit írtál az is sok, nem? Hiszen okkal zárták be őket, nem jobb a helyzet, tehát nincs logika a kinyitásukban.

2021. márc. 28. 13:35
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baromság amit bevezettek az kijárási korlátozás, mert így összesűrítették az embereket egy szűk idősávba a boltokba és jóval nagyobb volt mint a tömeg. Plusz ugye oltanak ezekkel a kétes hátterű keleti vakcinákkal, ez sem éppen segít a helyzeten ahogy hallom. Na mindegy, én már pakolom össze a cuccot és ha így haladunk beadom a menekültkérelmem valahol nyugaton.
2021. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
És a szolgáltatások is ugyan úgy lehetnek mint november-március között. Nem mondom hogy nem unom ezt az egészet de tényleg semmi logika nincs benne hogy bezárnak mindent, több lesz a fertőzött és a halott és nyitni akarnak. Én így fél év után inkább örülnék ha csak nyáron lenne nyitás de akkor normálisan, úgy hogy lecsökkentek a fertőzöttek, halottak és mindenkit beoltottak aki kérte úgy lenne az igazán biztonságos. Most kinyitnak és az lesz hogy nem 10k fertőzött lesz hanem 15-20 és akkor jön az hogy itt a 4. hullám. Legalább Müller Cecília akarata is teljesül hogy mindenki fertőződjön meg.
2021. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9: ha ez lenne az akarata, nem tartana 1 éve a bohózat...

Milyen szolgáltatások november-március között? Fodrász és társai? Kocsmák november óta zárva, az nem nyit ki most se? Koncert és egyébről nem is beszélve. Már azt se hiszem el, amit kérdeznek.

2021. márc. 28. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!