Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van aki tervezi beadatni a...

Van aki tervezi beadatni a covid oltást babavállalás előtt, most hogy már terheseket is oltanak?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 06:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Még gondolkodok
37 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén sokkal jobban tartok ettől a fél év alatt összedobott kotyvaléktól, mint magától a vírustól, amit szerintem már kis is hordtam tünetek nélkül. Milyen szer az, amiről még azt sem tudják, hogy meddig véd? Ezért nincs lejárati dátum jelenleg az oltási igazolványon.
2021. márc. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Megkérdeztem a nőgyógyászat, azt mondta, ha lehet, inkább ne vegyem fel a covid elleni oltást. Még az idén szeretnénk elkezdeni a baba-projektet.

Egyébként tanító vagyok, az összes közvetlen kollégám volt már covidos, szinte kizártnak tartom, hogy nem zajlott le tünetmentesen.

2021. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Azaz érdekes, hogy eddig tűzzel vassal ellenezték a terhesek és az éppen babát vállalók oltását, most meg hirtelen nekik is kell.
2021. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Mi is babaprojekt előtt állunk, több orvost is megkérdeztünk, az egyöntetű vélemény az volt, hogy gyerekvállalás előtt nem kéne. Kolléganőm inszeminacio előtt áll, ugyanezt a javaslatot kapta. Egy barátnőm még szoptat, otthon van 2 picivel, neki is ezt javasolta a háziorvos, védőnő, nőgyógyász.

Számomra a saját és a körülöttem lévő példák elegendőek ahhoz, hogy lássam, hogy egyáltalán nincs konszenzus ebben a kérdésben. Én sokkal inkább azt érzem mögötte, hogy nagy a nyomás, hogy minél több ember legyen beoltva és ilyen szempontból a kismamák könnyebb prédák, mert jobban ki vannak szolgáltatva, nem gondolkodnak, hogy beadassák-e. Sajnos két rossz dolog közül kell választani, és csak a jövő mondja meg, hogy melyik volt a jó döntés. Magam részéről úgy vagyok vele, hogy a fertőzést szerencsével elkerülhetem, az oltás viszont mindenképp bejut a szervezetbe. A covidnak eddig nincs olyan szövődménye, ami a termékenységre hatna, az oltásnak viszont igen (erről cikkeztek hónapokig, az, hogy most elfelejtik néhányan a beléjük táplált félelem miatt, az más kérdés).

2021. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén sokkal jobban tartok ettől a fél év alatt összedobott kotyvaléktól


na, ezért kellene némi tudást magadra szedni.


3, nem ellenezték tűzzel-vassal, csak nem volt elég eredmény. Már van, és így biztonságosan ajánlják.


Ha rajtatok múlna, még mingid ott tartanánk, hogy Jennert üldözzük, mert nem hisszük el, hogy az oltás jó.

2021. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%

Nem szeretném, hogy torz semmirekellő gnóm gyerekem legyen akit 15 évesen is pelenkázni kell, mert valami seftiben összecsapott génmanipulátort adnak be az asszonynak


99,9 % esélyem van túlélni a covid náthát köszönöm enm kérünk belőle

2021. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Épp a mai nap voltam nőgyógyászhoz,mert mi is babát szeretnénk 1-2 hónap múlva

Doktor úr ellenezte, hogy most kapjak oltást

Ő inkább azt tanácsolta,hogy inkább a terhesség vége felé,a 36.héten adassuk be,de azért mert ugy a baba is védett lesz

Mivel meggyőzödése az,hogy ezt bizony kötelezővé fogják tenni,és beiktatják a kötelező oltások közé 😪

Még az is lehet,hogy a kórházban meg fogják kapni a kicsik


Sajnos nem tudjuk,hogy mi a helyes döntés,az biztos,hogy nem adatom be magamnak,még a párom sem

2021. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Akkor se adatnám be, ha kötelezővé tennék. Semmilyen szakembernek, tudósnak, aki azt állítja, hogy nekem ez jó lesz, nem tudom elhinni. Nem vagyok tudós, nem is készülök annak, de olyan nincs, hogy valami ilyen rövid idő alatt elkészül, de azért közben bizonyos fázisokat kihagyunk. Én ilyenben nem tudok partner lenni, már csak azért sem, mert ha nekem nem jön be az oltás, ki vállal azért felelősséget, hogy bocs elpatkoltál most ettől. Ez nem így működik, akkor sem, ha erre emberek millióit akarnak rávenni.
2021. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem! Főleg azok után, hogy először kifejezetten nem ajánlották... Ezek teljesen hlyének nézik az embert! És igazuk is van, mert tényleg nagyon hlyének kell lennie vkinek, ha beadatja ezt a kísérleti xart!
2021. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem ajánlották, mert nem volt róla tapasztalat. Már van.
2021. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!