Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyakran hangzik el a tünetment...

Gyakran hangzik el a tünetmentes szó, de minden betegségnek van ilyen lefolyása? Van tünetmentes rákos, esetleg 800 éve a pestist is el lehetett kapni tünetmentesen?

Figyelt kérdés
Influenza, HIV, AIDS, melyik volt még tünetmentes?
2021. márc. 31. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

A HIV nem betegség, hanem vírus, ami az AIDS-et okozza. Tünetmentes rákos van, én is az vagyok. Pontosabban inkább tünetmentes stádiumnak kellene nevezni. Mondjuk én inkább daganatos betegségnek hívom. Jobban hangzik.

Influenza is lehet tünetmentes. Bár akkor nem hívnám betegségnek, max fertőzésnek.

Az AIDS-nek is lehetnek tünetmentes szakaszai.

2021. márc. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismertem valakit, akinél utólag mutatták ki, hogy rákos volt. Ha nem rosszindulatú, lehetséges.
2021. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki tünetmentesen átvészelte a pestist, akkor nem tudták, hogy fertőzött, és át,ment rajta a pestis. Látszólag el sem kapta a betegséget, úgyhogy erről nem fogsz olvasni krónikákban.

A fő kérdésedre:

[link]

2021. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!