Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid tesztelő mentő menete?...

Covid tesztelő mentő menete? ( részlet alább)

Figyelt kérdés
Ma felhívtam a házidokimat hogy fáj a mellkasom, a torkom, ömlik az orrom meg hőemelkedésem van. Felvette az adataimat és jön ki állítólag valami covid teszt mentő 72órán belül. Hogy működik? Mennyi idővel hívnak fel mielőtt érkeznek? Mikor tudom meg az eredményt?

2021. márc. 31. 15:21
 1/4 alletta ***** válasza:

ismerősömnek két nap múlva telefonáltak, hogy holnap/másnap délelőtt jönnek. előtte telefonálnak, mert nem lehet enni 3 óráig a vizsgálat előtt.

az orrból vett tesztet azonnal megmondták, hogy negatív. rá három napra a háziorvoshoz is megérkezett a negatív teszt eredménye.

2021. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mentők telefonálnak, de általában nem jönnek ki, neked kell bemenni a tesztelő állomásra. Ha nem tudsz bemenni, kijönnek. Először gyorstesztet csinálnak, az kb. 10 perc alatt megvan. Ha pozitív, akkor covidos vagy. Ha negatív, akkor leveszik a PCR-t. Annak pár nap alatt van eredménye.
2021. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 31. 20:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Leírom mi történt, ha valaki a kérdésre kattint és érdekelné. A tüneteim a következők voltak: erős torokfájás, köhögés,hőemelkedés (37.6),nagyon erős fejfájás, hányás. Felhívtam a házidokit, lejelentett a covid teszt mentőnél. Még aznap felhívtak a mentőszolgálattól adategyeztetés stb célból. Másnap kaptam már egy SMS-t amely írta a pontos időpontot hogy kb mikor érkeznek és melyik nap. Nálam április 1, 13:40-14:40 között. Egyébként hamarabb érkeztek, 13:10-re itt voltak, persze előtte értesítettek. A teszt menete annyi hogy egy ilyen hosszú végén pamacsos pálcával felnyúlnak az orrlyukadba, forgatják kicsit stb és ennyi. Elviselhető. A gyorstesztem negatív lett, emiatt vettek mégegyet a PCR-hez. Azt mondta a mentős, attól még hogy a gyors megatív, a PCR lehet pozitív. Ennyi :)
2021. ápr. 2. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!