Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki levofloxacint, ciprofloxac...

Aki levofloxacint, ciprofloxacint, moxifloxacint vett be mikor lett jobban? 1 szemet vettem be és azóta folyamatos panaszaim vannak.

Figyelt kérdés

Az egész a coviddal kezdődött 2 hete, akkor a háziorvosom favipiravirt írt fel. 10 nap után felhívtam, hogy sokkal jobban érzem magam, és le is járt a karanténom és mikor tanácsolja, hogy visszamenjek dolgozni. Megkérdezte van e valamilyen panaszom amire mondtam, hogy még egy nagyon kicsit fáj a hátam de napról-napra jobbnak érzem és lázam sincs már több mint 1 hete, erre pedig azt tanácsolta, hogy ír fel antibiotikumot és azt szedjem be, mert biztos tüdőgyulladásom van. Így kerültem sajnos a moxifloxacin közelébe. Csütörtök este 8 órakor vettem be, és pár órával később elkezdtek zsibbadni a lábaim, csengeni a fülem, és a pulzusom is 100 korül mozgott nyugalmi helyzetben, emellett 36 órán keresztül nem tudtam elaludni. Ezek mellé péntek óta hasmenésem van, és elkezdtek szétesni az izületeim. Reménykedtem hogy az idő előrehaladtával majd enyhülnek a tünetek, de az izom- és izületfájdalom egyre inkább fokozódik mint enyhülne a többi panasszal együtt. Akik hozzám hasonlóan beleestek valamilyen fluorokinolon hatású antibiotikum használatába, azoknak meddig tartottak ezek a mellékhatások, és mi a megoldás ezeknek a fájdalmas és kellemetlen tüneteknek a kezelésére?


21/F



2021. ápr. 5. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Én szedtem még jóval covid előtt. 2 nap után hatott, viszont az izületeket, ha hajlamos vagy rá, kinyírja. Mindenképp beszélj az orvossal!
2021. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kamukérdés. Hülyegyerek azzal szórakozik hogy flourokinolon mellékhatásokat kamuzik, meg hogy az álmatlanság a fő tünet. Már kb a negyedik ilyen kérdése, apró módosításokkal, az előbb pl. Még lány volt.
2021. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Avelox (moxifloxacin ) nagyon kemény antibiotikum . Én magam is szedtem - tüdőgyulladásra- és fajt mindenem és szedultem és hánytam. De meggyógyított!! Maguk a fluorokinolonok elég durva Antibiotikumok szóval ezt “secnond line” terápiaként adjak, ezért nem értem hogy kaptál rögtön azt.. (velem előtte beszedettek 2 doboz augmentint és utána kaptam Aveloxot)
2021. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Jelentsétek a mellékhatásokat, különben ez a gyógyszer még nagyon sok mindenkinek fog problémát okozni!
2023. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!