Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt tudtátok, hogy aki a...

Azt tudtátok, hogy aki a Covid-osztályon hal meg, annak – a mobilján kívül – minden holmiját elégetik?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömet eredetileg nem is arra az osztályra vitték be, tehát nem eldobható cuccokkal készült. Bent aztán elkapta a vírust, levitték a Covid-osztályra, ott pedig meghalt.

Tudom, hogy a halál miatti fájdalomhoz képest a tárgyak elvesztése semmiség, de lehet, hogy némelyik emlék, vagy ha nincs eleresztve a család, akkor esetleg még érték is. (fém evőeszközök, kerámia bögre, üvegpohár, törölközők, hálóingek, ruhák, kabát, cipő, papucs, elemlámpa, olló, szemüvegek, sporttáska…)

Szerintetek nem lenne elég lenne karanténba tenni 2 hétre az egész pakkot, hogy aztán később átvehető legyen?



2021. ápr. 5. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ahogy más fertőző betegségeknél is. Sőt, boncolásnál a kesztyűt, maszkot a hulla belsejébe rejtik el (legalábbis nálunk).
2021. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért megnézném, hogyan égetik el a fém evőeszközöket.
2021. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
A tárgyakat nem elég 2 hétre karanténba tenni, ugyanis azoknak nincs immunrendszere ami elpusztítja a virust... Fém felületeken sokkal több ideig megmarad, mint 2 hét, csak hogy példát említsünk. Ózonos vagy vegyszeres fertőtlenítéssel megoldható lenne, de gyanítom erre sem kapacitás sem pedig keret nem áll rendelkezésre. Így egyszerűbb és olcsóbb..
2021. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk ket nappal kesobb kiadtak mindent ugyanabba a szatyorba, amibe bevittuk.
2021. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Az első válaszomat miért pontoztátok le? Boncmester vagyok Szlovákiában, csak tudom, hogy mivel telnek a napjaim. :D
2021. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem égetik el.

Amúgy a kerámia bögrét meg a fém kanalat mégis hogy? Minden személyes tárgyat vissza kapnak a hozzátartozók.

2021. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
36%
Egesz pontosan hova rejtitek el?
2021. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem két hét lenne, hanem több, vagy az egész cuccot betennék egy, a hozzátartozó által bevitt nagy zacskóba, és majd ő otthon karanténba teszi akár két hónapra.

Az égetésre hivatkozva csak a mobilját adták vissza. Én is furcsálltam magamban, hogy a fémmel, kerámiával mi lesz...

2021. ápr. 5. 19:22
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként az is furcsa volt, hogy - mivel nem tudott felkelni, így nem tudott kivenni a táskájából semmit - nem keresték meg a táskájában az evőeszközeit, így folyton arról panaszkodott, hogy nincsen kanala. Kapott ott valamit, de a nővérek mindig szóvá tették, mikor adniuk kellett neki valamit az étkezéshez.
2021. ápr. 5. 19:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak egyszerűen eltunt minden, nekik meg a munkajuk, mellett nincs kapacitas a lenyult targyakat keresgetni, és eztvaz indokot csak kitalalták. Persze csak talalgatok en is,de sajnos mindig vannak olyanok, akik ami mozdítható azt viszik.
2021. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!