Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Boltba hogy lehet elkapni a...

Boltba hogy lehet elkapni a koronavírust?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Valaki, aki vírusos tüsszent a kezébe (akár maszkon keresztül is). Meg fogja a kosarat (vagy bármilyen terméket amit visszatesz) a már "vírusos " kezével. Te utána azt a tárgyat fogod meg. Elfeledkezel magadról, megdörzsölöd a szemed vagy megvakarod a szád stb. És kész a vírus átadás.
2021. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Kézmosás nélkül, ne piszkáld a testnyilásaidat.
2021. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem is kell az arut agyonfogdosnod ... eleg ha elteszed es hazaviszed a kasszanal kapott visszajarot (persze ha van kozotte virusos penz).
2021. ápr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk betolsz egy kocsit, vagy megfogod a kosarat, ami alapból maga a fertő.

Aztán venni akarsz 3 db kiflit, de az a vékony zacskó össze van tapadva, és túl száraz a kezed, nem tudod szétdörzsölni.

Ekkor rutinszerűen lehúzod a maszkot, megnyalod az ujjad, és úgy húzod szét a zacskót. :D Egy ilyen mozdulattól szerintem még ebolát is lehet kapni. :)


(Ezt pár napja láttam, hogy valaki így csinálta.

Nagyon nem zavart volna, de azzal a lendülettel már nyúlt is a kifliért az előbb megnyalt kezével!

És hiába szól az ember... látom a pékárún az ujj nyomokat, hogy a sok paraszt nyomogatja, melyik a jó. Mint ha nem lenne mindegy, vagy látványra nem lehetne eldönteni.

Az ember magából indul ki, és azt hiszem, hogy ha valaki ilyet csinál, legalább húz egy zacskót a kezére, de mikor azzal szembesülök, hogy a másik nyálas kézzel fogdos, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy hányan teszik még ugyanezt...)

2021. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Boltba hogy lehet elkapni a koronavírust?"


akciosan!? :)

2021. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bár már áttértem az online rendelésre,de:

Ffp2-es maszkba megyek/mentem,amit nem veszek le

Kezemmel soha nem fogtam meg az arcom

Csak csomagolt árut veszek egy éve,amit többnyire otthon letörlök,kivéve,amit mélyhűtőbe teszek azonnal

Otthon azonnal kezet mosok

Készpénzt sem használok egy éve,a pénztárcát,bankártyát,telefont is fertőtlenítem,ha hazaérek

2021. ápr. 7. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt előre leírtad volna, most nem éreznék úgy a válaszolók, hogy fölösleges köröket futottak egy provokáció miatt...
2021. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem annak szántam!

De tényleg érdekelt.

2021. ápr. 7. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Spárba venni lehet
2021. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az FFP2-es maszk alá is beszivárog egy kevés szűretlen levegő, amiben a többi vásárló, különösen a textilmaszkosok által kilélegzett aeroszol benne lehet. Ez a legvalószínűbb fertőzési út. Amit szűr, azt se szűri meg tökéletesen. Jelentősen csökkenti a fertőződés esélyét, de azért nem 0-ra. Vagy ha nincs rajtad szemüveg, és valaki szemből állva maszk nélkül beszél hozzád (vagy esetleg csak rádlehel, az is elég lehet). Ez persze tilos jelenleg, de nem mondanám, hogy sosem fordul elő.


A rátüsszentett-megfogtam típusú fertőződés a jelen ismereteink szerint extrém ritka. Evés előtt meg ha népes helyen jártál, közkilincset fogtál, fertőtlenítsd persze a kezed, de nem ez a legfontosabb része a védekezésnek.

2021. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!