Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van arról valami forrás, hogy...

Van arról valami forrás, hogy vakcina (Szputnyik) után 14 napig jobban kell vigyáznia magára a beoltottnak?

Figyelt kérdés

Több helyen is emlegették ezt, hogy a vakcina beadása után 2 hétig extrán figyelmesnek kell lenni, mert bármiféle fertőzést könnyebben összeszed az ember.

Sehol nem találok erről megbízható információt.

Mi ennek a forrása? Van erről valami tanulmány, vagy hivatalos közlemény? Mi a valóságalapja? Vagy csak városi legenda?

(Kifejezetten a Szputnyik vakcina érdekelne, azt kaptam meg a minap.)


2021. ápr. 8. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez minden oltásra igaz. Ha az immunrendszer nincs leterhelve mással, akkor a vakcinára adott immunválasz erősebb lehet.
2021. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy ez minden vakcinára igaz. Megkapod az oltást, a szervezet elkezd küzdeni az új fajta "kórokozó" ellen. Ez a küzdelem átmenetileg legyengíti a szervezetet. A láz, fájdalom stb megterhelő a szervezet számára, ezért átmenetileg védtelenebbé válik.

Régebben sokan mondták, hogy kaptak oltást influenza ellen, és pont utána betegek lettek. Velem is előfordult ilyesmi. Nem az oltástól betegedtem meg, attól csak nagyon fáradtnak, gyengének éreztem magam. Attól betegedtem meg, hogy mindenki köhögött a buszon. A védettség pedig még sehol nem volt, csak az átmeneti legyengülés.

2021. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!