Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol tudom megnézni hány...

Hol tudom megnézni hány százalékban véd egy vakcina első oltása?

Figyelt kérdés
Az első oltás védelmere lennék kíváncsi mivel csak a második oltás vedelmet találtam meg

2021. ápr. 8. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegyiknél van adat erről.


Egyelőre ezt találtam:


"Arról, hogy egy adag után egy adott vakcina mennyire véd, még nincs túl sok információnk, bár már folynak vizsgálatok. Fontos hangsúlyozni, hogy más-más védettséget adhatnak az enyhe, de tünetes megbetegedések ellen (erre vonatkoznak a fenti számok), a súlyos betegség ellen, illetve a betegséggel nem járó, de a járvány fenntartása szempontjából kulcsfontosságú megfertőződés (és ezzel továbbfertőzés) ellen.


Az biztos, hogy bizonyos fokú védelem már az első adag után kialakul, és bár ez időleges, a jelek szerint kitarthat a kicsit későbbi második adagig is. Március eleji adatok alapján például a Pfizer–BioNTech és az AstraZeneca vakcinája is 80 százalék körüli hatásfokkal véd a súlyos megbetegedéstől már az első adag után.


Az ugyanakkor nem mindegy, hogy az első oltás után mikorra alakul ki ez a részleges védettség. A Pfizer szerint az ő vakcinájuknál 12 nappal az első oltás utánra alakul ki érdemi védettség. A Moderna adatai szerint ugyanez 14 nap. Az AstraZeneca vizsgálatai szerint pedig az első oltás utáni 22. napra lesz számottevő mértékben védett a beoltott.


Azaz az első adag után két-három hétre van szükség az érdemi, bár még mindig csak részleges védettség kialakulásához."


[link]

2021. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak modernával oltottak és nem találtam semmit ezzel kapcsolatban az első oltásrol
2021. ápr. 8. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt a tanulmány, amire hivatkoztak a cikkben.

2021. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!