Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a nyájimmunitás kialakul,...

Ha a nyájimmunitás kialakul, az oltatlanok is biztonságban lesznek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 22:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Részben
21 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Nincs olyan, hogy biztonságban lesznek. Az oltottak sem. Ők is megfertőződhetnek, fertőzhetnek, betegek lehetnek és kórházba is kerülhetnek. Az oltás csak csökkenti ezek valószínűségeit.

Oltáspártiak, mehet a lepontozás, de attól ez még így van, legalább is a tapasztalat ezt mutatja (nem a propaganda infók meg a fake news infók - legyen az pro/kontra).

2021. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

#1

Igaza van> RTL német

2021. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
2021. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Most is biztonságban vannak, főleg aki kikapcsolta a TV-t, nem olvas indexet, telexet.


A körülményekhez képest megpróbálok normálisan élni, és mégsem fog rajtam a vájrusz.

2021. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez lenne a lényege.

Nyilván ekkor sem beszélhetünk 100%-os biztonságról, a nyájimmunitás statisztikai alapokon nyugszik. Ha egy betegtől átlagosan 3 ember kapja el, akkor ha az emberek több, mint kétharmada be van oltva, akkor a betegek száma csökkenni fog átlagosan.

Persze, ha egy oltatlan vagy alacsony átoltottságú közösségbe robban be a vírus (lásd: iskola, ahol egyelőre csak a tanárokat oltják) akkor helyi járványok még lehetnek. Ha megjelenik egy virulensebb törzs, amellyel már nem három, hanem öt embert tudsz megfertőzni, akkor megint ott a gond, hiszen több embert kellene beoltani.

2021. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

#4

Évek óta nem nézek tévét és az említett hírportálok egyikét sem követem, mégis megfertőződtem. Hol rontottam el? :/

2021. ápr. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

"Nincs olyan, hogy biztonságban lesznek. Az oltottak sem. Ők is megfertőződhetnek, fertőzhetnek, betegek lehetnek és kórházba is kerülhetnek. Az oltás csak csökkenti ezek valószínűségeit."


Nem igaz.


Nem fertőzöl (érdemes lenne a legújabb tanulmányokat megnézni, CDC USA stb.), de ha esetleg mégis, akkor az ürített vírus mennyisége nagyságrendekkel kisebb, így kevésbé vagy fertőző.


Igen, lehetsz beteg, márha a kicsi náthát annak nevezzük, ami 2 nap alatt átmegy rajtad (az esetek 20-30%-ban).


Kórházba olyan személy, aki megkapta mindkét dózist, és a 2. után eltelt 1-2 hét NEM FOG kórházba kerülni. Ez az oltás lényege. Mindegyik oltás 100%-ban megvéd a kórházba kerüléstől és a haláltól. (Aki szerint nem, az bizonyítsa be ;) )

2021. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Az oltatlanok eddig is biztonságban voltak.
2021. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
#6: Ott hogy túlfertőltenítettél, maszkot hortál, és nem figyeltél eléggé az immunrendszeredre.
2021. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

#1 vagyok.


#7-es: De, kerülhetnek kórházba. Olyantól tudom, aki ott dolgozik... Nekem mindegy amúgy, mindenki azt hisz, amit akar, meg amit mondanak neki. Én maradok annál, amit látok (nem face-n terjedő, sem az operatív törzs h*lyeségei) és olyan forrásból ismerek, amely megbízható.

2021. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!