Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit jelent, ha egy ugyanazon...

Mit jelent, ha egy ugyanazon COVID vakcinára az egyik páciensnél kellemetlen mellékhatások jelentkeznek, míg másoknál egyáltalán semmi?

Figyelt kérdés
Mi a "szerencsésebb"? Mi az orvosilag "megfelelő(bb)"?

2021. ápr. 11. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy nem vagyunk egyformák, és bár nem vagyok szakértő, de ha tegyük fel mégha egypetéjű ikreket eltérő környezetbe nevelnének, azaz az immunrendszerük eltérő sorrenben esne át a betegségeket, akkor is elképzelhetőnek tartom, hogy más immunválaszt adnának.
2021. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Főleg, mivel az immunrendszere az egypetéjű ikereknek se egyforma, bármilyen meglepő. Az immunrendszerünk kialakulásában ugyanis van egy olyan mechanizmus, ahol kártyakeveréshez hasonlóan DNS szakaszok keverednek, kavarodnak véletlenszerűen össze, nagyon nagy sokszínűséget, sok variációt létrehozva, márpedig ez az egypetéjű ikrekben se történik ugyanúgy.
2021. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Baj lehet az, vagy mit jelenthet, ha barátaim nagyon nem érezték magukat jól az oltás után, napokig szenvedtek, míg nekem (amúgy a legidősebbnek) egyáltalán semmi de semmi bajom nem volt...
2021. ápr. 12. 00:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent bajt. Amúgy jellemzően minél magasabb életkorú valaki, annál kevésbé viseli meg az oltás, annál kevésbé vannak panaszai utána, az a tapasztalat. A fiataloknak sokkal több gondot okoznak a vakcinák a tapasztalatok szerint.
2021. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az idős rokonok meg sem érezték az Astrát, minket a férjemmel (mindketten 30-asok vagyunk) egész napra kiütött. Orvos ismerős nekem is mondta, hogy az idősebbeket kevésbé viseli meg.
2021. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz lehet. Nálam jóval fiatalabb barátaim panaszkodtak (nagyon) nálam semmi nem történt. Persze ők azzal magyarázták, hogy ezzel lettek ők védettek, én meg nem. :)
2021. ápr. 12. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!