Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik, ha magánúton...

Mi történik, ha magánúton végzett covid-teszt pozitív, ilyenkor is van kötelező karantén?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, eszem ágában nem lenne pozitív teszttel mászkálni bárhova, egyértelműen szigorú karanténban maradnék 2 hétig. Szóval NEM ez alól keresek kibúvót!!


Viszont pár dolgot szeretnék elkerülni, ha lehet.


Pl. nem akarom, hogy a nyakamra járjanak ellenőrizgetni hogy betartom-e... beteg vagyok, simán lehet hogy aludnék vagy befeküdnék a kádba napközben. Vagy ha jobban leszek, kimennék kertészkedni. Szóval szeretném ha békén hagynának.


A másik hogy a mi házunk egy olyan telken van, amin van egy másik ház is, teljesen külön a miénktől, kerítéssel leválasztva, külön háztartás, nem is találkozunk az ott élőkkel csak néha messziről integetünk nekik, viszont mivel a cím közös, hivatalosan "egy lakcímen élünk", gondolom ők is karanténba kényszerülnének pedig nem is találkoztunk, nem élünk együtt. Vagy ez hogy működik?


Ha felhívom a háziorvost, írhat fel gyógyszert anélkül, hogy kötelező karantént rendelne el?


Ha van pozitív tesztem, de nem vagyok kötelező hatósági karanténban, azt elfogadja a munkáltató, hogy emiatt nem megyek be? (Alapvetően itthonról dolgozok, de néha be kell mennünk.)


Szóval minden érdekel, hogy mi történik ilyenkor, elkerülhető-e a kötelező hatósági karantén.


2021. ápr. 14. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben vegyél tesztet és magad csináld meg. Viszont ez esetben az orvos valószínűleg nem fog felirni gyógyszert.
2021. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Patikában kapható olyan teszt is, ami az aktuális fertőzést mutatja? Ez határozottan érdekelne, nagyon szuper lenne ilyesmi! Eddig csak arról tudtam, ami utólag mutatja ki, ott azt hiszem azt írják, a tünetek után 13 nappal képes kimutatni a fertőzést.

2021. ápr. 14. 12:10
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

Mert én csak erről tudok.

"Mivel a teszt a szervezet vírusra adott válaszreakcióját mutatja ki, az éppen kezdődő fertőzést nem jelzi. (...) A Biosynex COVID-19 gyorsteszt az esetek többségében a tünetek megjelenése után 13 nappal kezdi kimutatni a pozitivitást."

2021. ápr. 14. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Innen tudsz olyat rendelni, ami az aktuális fertőzést mutatja ki:


[link]


Nem olyan érzékeny, mint a pcr, de ha sok vírus van benned, erősen fertőzöl, azt kimutatja.


Az egy lakcímen levő külön háztartás szerintem nem kerül karanténba. Meg a kertbe is ki kéne hogy mehess, az a magánterületed. Persze ne állj le traccsolni a szomszéddal a kerítésnél.

2021. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erről nem is tudtam, köszi!
2021. ápr. 14. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!