Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum szedése mellett...

Antibiotikum szedése mellett covid fertőzés, illetve oltás?

Figyelt kérdés
Ha a következő hetekben antibiotikumot kell szednem, az növeli a veszélyeztetettségemet, ha elkapnám a covidot? Masrészt ha ezen idő alatt sorra kerülnék, éa kaphatnék covid elleni vakcinát, akkor ellenjavallat az antibiotikum szedés, vagy kaphatok oltást?

2021. ápr. 14. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
A háziorvosod fogja megmondani hogy kaphatsz-e így oltást.
2021. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én is hasonló helyzetben vagyok, megírnád kérlek, hogy kaptál-e oltást antibiotikum mellett?
2021. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kaptam Pfizert, de nem árultam el, hogy antibiotikumot szedek (eeszt-ben nem nézte meg), viszont előtte alaposan utananéztünk gyógyszerész feleségemmel, elvileg nem kizáró ok. Viszont az 1 héttel azelőtti láz miatt tagadtam le az egészet, ami kizáró ok, viszont a láz biztosan nem covid volt, mivel a láz alatt negatív covid PCR tesztem, és pozitív Lyme kór antitest tesztem volt, meg Lyme folt a csípésnél.
2021. ápr. 23. 14:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 napja kaptam, kis fejfájás volt mellékhatásként, de már elmúlt
2021. ápr. 23. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Igazán nem kötözködni akarod,de a feleséged gyógyszerészként tudhatta volna,hogy most a szervezeted-az én értelmezésem szerint- Lyme-kórral küszködik, és abszolút nem hiányzott neki ez az oltás.


Jobbulást!

2021. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5:

Egyrészt nagyon sok idő, energia volt elintézni, hogy kaphassunk oltást, most már kaphattunk volna kínait, de előtte úgy volt, hogy még legalább egy hónap, nekem meg nincs korlátlan home office, nincs a munkahelyemen maszkviselés amint pedig nyitás, a munkatársaim jó része rohan kocsmába, meg ide-oda. Ha antibiotikum kezelés alatt a vírust kapom el, akkor az neccesebb, mint az oltás. A szervezet pedig képes egyszerre többféle kórokozóval szemben antitestet termelni.


Egyébként 2.5 héttel a csípés utan kezdtem antibiotikumot szedni, ezért jó esélyeim vannak így is a teljes gyógyulásra, a laz abbamaradása és a folt eltűnése óta egyébként tünetmentes vagyok.

2021. ápr. 23. 15:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen,lehetséges amit mondtam, kérdező.


Ugyanakkor nem szabad arról sem elfelejtkezni, hogy most akkor küzd a szervezeted a Lyme-mal (ami nem piskóta),és küzd az oltásra reagálva.

Nem lenne szerencsés még egy covidot is benyalni ezek mellé.


Nincs a munkahelyen maszkviselés? Meg van tiltva?



Teljes,és gyors gyógyulást kívánok, próbálj még egy pár hetet munkahely nélkül kibekkelni.


Üdv:#5-ös voltam.

2021. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs megtiltva, de senki nem visel, furán néznek ha viselek, amúgy meg nem elég, ha csak én viselem, ha egész nap együtt ülök velük. Feleségem munkahelyén kötelező (nem patikai gyógyszerész), de még úgy is szétterjesztették, szerencsére épp akkor, amikor ő home office-ban volt.


Most kaptam 3 hétre teljes home office lehetőséget, mire ez lejár, addigra már részben védett leszek, és az antibiotikum kúrának is vége. Korábban max. 2 nap volt oké hetente itthonról.

2021. ápr. 23. 16:00
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm a választ. Nálam is valószínűleg Lyme kór (nincs folt, teljesen véletlenül derült ki, mert neurológus küldött mindenféle vizsgálatra zsibbadás miatt) egy pozitív tesztem már van, hétfőn megyek még egy vérvételre. Még nem hívtak be oltásra, de gondolom már hamarosan sorra kerülök
2021. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!