Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jár e fertőzésen túlesett...

Jár e fertőzésen túlesett kártya ha nincs érvényes magyar tb-m?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgoztam kb egy éve és belett jelentve hogy külföldön van tb fizetve(az az érvénytelenítés), azóta hazajöttem covid miatt itthon kezdtem el dolgozni(bejelentve) és az orvos azt mondta nem jó valami tb vel mert még mindig külföldre vagyok bejelentve a rendszerbe tehát nem érvényes. Na most az a kérdés hogy így kapnék e covid kártyát, hogy átestem a fertőzésen ha hivatalosan tesztelnek és pozitív. Érdekli e ez őket vagy nem feltétlen függ most össze ezzel?

2021. ápr. 14. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármikor megigenyelheted. Párommal kint élünk, O megigenyelte 3000 Ft, a taj érvénytelen neki, mert külföldön biztosított, de a család miatt kiváltotta.
2021. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Kinek kell szólni ezzel kapcsolatba? Házi orvos? Vagy mi volt a menete?

2021. ápr. 14. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyfelkapun keresztül, volt lelete pozitív tesztrol, plusz a biztonság kedvéért csinált egy ellenanyag vizsgálatot (ami magas is volt neki), tehát elvileg "védett", vagyis erre kiállítják a kártyát.

Azt mondják 6 hónapig vagy védett, legalábbis nekem ezt mondták, bár érdekes módon a védettségi igazolvanyom 7 hónapra szól. Kicsit kaotikus amúgy.

2021. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na most engem tesztelt mentős ès pozitív vagyok kaptam tőle egy lapot amit kitöltöttünk gondolom nekem jelezi kell házi orvosnak hogy ez történt és ha szeretnék kártyát akkor fizetnem kell érte? Vagy csak automatikusan küldik majd, akkor is ha nincs érvényes tb-m?
2021. ápr. 14. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun igenyeltuk. Haziorvosnak nem szóltunk, de úgyis látja az EESZT miatt
2021. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!