Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az Astrazenecát tényleg...

Az Astrazenecát tényleg "csak" azért tiltják be, mert néhány embernél trombózist okozott?

Figyelt kérdés

Értem, hogy minden élet számít, de nem hiszem el, hogy a többi oltás senkinél, semmit nem okozott. Biztos vagyok benne, hogy amiatt is haltak meg emberek, csak valamiért az Astrát hurcolják meg. Nem értek hozzá, de simán elhiszem, hogy politika van emögött is.


Én is Astrát kaptam, 1 napra kiütött. Sőt, szinte minden korombelit (40 év alattit) megviselt az oltást követő nap, de akkor sem bántam meg és nincs bennem rossz érzés, ma is bevállalnám, hogy azzal oltsanak.


2021. ápr. 14. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell minden mögé összeesküvést látni (attól lehet van). Viszont itt az a lényeg, hogy tényleg veszélyes, ráadásul fiatalok haltak meg miatta, akik amúgy nem haltak volna meg valószínűleg. A többi oltás (kivéve a vektor alapú vakcinákat) nem okozott ilyet, csak az eleve beteg emberek halhattak bele orvosi gondatlanság miatt. Én nem bánom, ha betiltják.
2021. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A német egészségügyi hatóság tett föl egy kis ismertetőt, mikor felfüggesztették az AZ vakcina alkalmazását. Benne volt, hogy ők is tudják, a felfüggesztés miatt több beteg lesz és összességében többen halnak majd meg, mintha nem függesztenék föl és lenne pár trombózis. De hát ez így etikus, hogy fölfüggesztik, és nem tehetnek mást.


Sajnos az emberek felelősség- és félelemérzete így működik. Ha beoltom és baja lesz, az az én saram. Ha megtagadom az oltást, nem lesz védett, megbetegszik és azért lesz baja, arról nem tehetek, nem vagyok érte felelős. Pedig minkettő egyformán az én döntésem következménye, ha nem egyforma súllyal veszem figyelembe a kétféle veszélyt, akkor hibásan döntök. Ugyanezért kezdtek későn hozzá a kismamák beoltásához.

2021. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez olyan, mint ha zuhanna egy gép egy város felé, de ha rakétával lelőjük, a városiak megmenekülnek. De akkor nem baleset, hanem MI végzünk (igaz, csak) az utasokkal!

Egyébként úgy tudom, kiderítették, csak egyes fogamzásgátlókkal együtt hat így a trombózisveszélyre, de a foganatosított óvintézkedések mégsem célzottan erre irányulnak!

Sokaktól hallom, van benne némi politika is, állítólag főleg a brexit miatt, meg azért is, mert az Astra gyártója kimondta, hogy nem ezen kívánnak meggazdagodni, inkább renoméjukat növelik ezzel az oltóanyaggal, és ez az amcsiknak szúrja a szemét.

2021. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Statisztikailag nem haltak meg tobben az oltast kovetoen verrogkepzodes miatt, mint oltas nelkul, ez egy teny. A halottak is egy teny. De arrol nem beszeltek, volt-re gond a trombocitaszammal, szedtek-e fogamzasgatlot, az se vilagos, hatvan felett miert nincs vele gond.

En megkaptam, Angliaban december ota sokmillioan szinten. Ha nem itt elnek, en is felnek, de ez egy baromi rosszul szervezett dontes, hogy oda-vissza engedik, tiltjak, es nem fejtik ki bovebben.

Egyesult Kiralysagban megy tovabb, csak Ursula von der Leyen leallitotta a vakcina tovabbi ideszallitasat, ami Brexit miatti bosszut sejtet.

2021. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, az Astra körül elég sok dolog van, amiért "visszataszító" lehet:


-Vérrögképződés lehetősége

-Maga a gyár ekkor szállít/akkor szállít aztán mégse, de utána mégis csak negyedannyit, de közben "találnak" 29M dózist az egyik üzemben mégis. Komolytalan cég.

-Nem véd a dél-afrikai mutáns ellen semennyire

-

2021. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Ne feledkezzünk el arról sem, hogy 28 országban függesztették fel ideiglenesen, és ott sem a hülyék döntenek az oltásokról.

Az is furcsa, hogy nevet változtattak.

2021. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Tudjuk ki akarja jo ideje megvenni az AstraZenecat?


Legutobb tavaly nyaron.

Segitek:a Pfizer

2021. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Én sem hiszem, hogy csak az Astra okozhat bajt, már elvétve a Pfizerről, Modernáról is lehet ilyen híreket hallani. De még mindig annyira kis számban, hogy nagyságrendekkel többen halnának meg a vírusban annyi emberből. Persze nyugtalanító hír, engem is aggaszt kicsit (egy hete kaptam meg az oltást), de annyi más gyógyszertől is lehetne bajunk...
2021. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Hazudnek ha azt mondanam, hogy engem nem nyomaszt, vagy hogy nem idegesit, de nem szabad hagynunk, hogy ezek a dolgok te utra vezessenek minket.


8as voltam.

1 hete AZ-val oltva.

2021. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Johnson cég vektoros oltását is vizsgálják(betiltják vagy felfüggesztik egy időre)..egyszerűen nem tökéletes konstrukció..évek kellettek volna de nem voltak..én is tudok olyanról aki rosszul az astra után,de őt mentő vitte be mert elzsibbadt a fél oldala, kapja a vérhígítót..de szerencsés mert rosszabul is járhatott volna..
2021. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!