Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kaphatok így oltást?

Kaphatok így oltást?

Figyelt kérdés
Pfizert kapnék szombaton, azonban párom kollégája koronás lett, és neki csak szombatra lesz meg az eredménye (semmi tünet egyikünknél se) így nem tudom, hogy el tudok e menni, ezzel kapcsolatban valakinek van valami tapasztalata?

2021. ápr. 15. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A kérdés az, hogy karanténban vagy-e jelenleg. Ha nem, akkor gondolom mehetsz. Attól ne tarts, hogy esetleg fertőzött vagy és ráoltanak, nem árt, csak simán pazalás. Ha ártana, kijött volna a vakcinakísérletekben, de nem volt az oltás után több súlyos beteg az oltott csoportban, mint a placebósok között.
2021. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok karanténban, semmi tünetem,teljesen jól vagyok, csak teszteltetni már nem nagyon van időm, maximum a patikában vett gyors teszt, de az úgy tudom nem arra van, hogy azt mutassa, fertőzött vagyok-e hanem, hogy átestem-e rajta.
2021. ápr. 15. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Igen, jelenleg csak antitest-tesztet árulnak. Az antigén teszt lenne most jó, de az patikában nincs. (Netről amúgy lehet venni, de az meg idő, míg kiér.) De ha nem vagy karanténban, akkor vegyél egy jó maszkot, figyelj a kézfertőtlenítésre, és menj el oltatni. FFP2-es, szelep nélküli maszk van a patikában, ha ne adj' Isten fertőzött vagy, így nem fertőzöl meg mást. Esetleg a férjeddel is tarthattok egy kis óvatosságot, hogy ha ő beteg de még nem fertőzött meg, akkor ne most. Inkább az oltástól nyerj immunitást, az kellemesebb, mintha a betegségen esnél át.
2021. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

Ha vállaljátok az ezzel járó anyagi terhet (kb. 1000 Ft) és egy szájvíz használatából eredő egészségügyi kockázatot, akkor érdemes naponta 2-3-szor Oral B szájvízzel gargalizálni. (Pl. a Sparban kapható.)

[link]

Pécsi kutatók szerint hasonló hatású az Allergodil spray az orrban. Bár ez most hiánycikk. Helyette lehet sósvizes orröblítés.

Két dolog miatt fontos az esetleges vírusok gyérítése

- legalább egy bizonyos számú vírus jelenléte kell a megbetegedéshez

- magyar kutatók modellezése szerint a vírus az első napokban a felső légutakban szaporodik el, és onnan kerül át a tüdőbe.

2021. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!