Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi értelme az oltásnak(covid...

Mi értelme az oltásnak(covid elleni) ? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha átestél a covidon, akkor csak pár hónapos védettségi igazolást kapsz. Ha beoltanak, tovább leszel védett(papíron) és több jogod lesz.


Beadják a vírus egy részét, tüskefehérjét, vagy messenger Rns-t stb. A szervezet reagál rá, majd élesben tud ellene küzdeni, mert már találkozott vele. Ha átestél rajta, akkor nem ugyanez a helyzet?


Ez az oltás sem véd örökké. Mégis a be nem oltottak hátrányban lesznek az oltottakkal szemben. Ha egy munkahelyen pl. 10 ember be van oltva, 1 pedig nem, akkor miért félnek attól az 1-től? Hiszen az oltottak védettek! Akkor nem kell félni a be nem oltottaktól.


Az influenza sem szűnt meg, hiába van oltás ellene... Hiába oltanak be, mutálódik.


Van ennek értelme, miért akarnak rákényszeríteni az oltásra, ha elvileg önkéntes?!


Kinek mi a véleménye?


(Pont a gyk-n olvastam egy kommentet, hogy meghalt a nagypapa az oltás után, hirtelen belázasodott és elhunyt, a hírekben oltással összefüggésben trombózisról is hallani)


Nem akarom beoltatni magam. Ezért nem mehetek, majd sehová?



2021. ápr. 15. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Az az értelme hogy nem lesz súlyos szövődmény. Nem kerülsz tüdőgyuszival kórházba ahogy én. 😩 Ráadásul elég alattomos. Otthon gyógyulgatsz, azt hiszed hogy ki tudod pihenni és mire bevisznek a kórházba már 50%-a gyulladt a tüdődnek... ( Én időbe léptem és csak 10% volt).

Mellesleg ha átestél a védettség nem csak pár hónapos. Mi márciusba voltunk betegek és a kártyánk szeptemberig jó. Úgy tudom,hogy az oltás is fél évig véd.

2021. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Azért félnek a nem oltottól, mert az oltott is elkaphatja, csak jó eséllyel nem lesz súlyos vagy halálos. De minden szervezet más, senki nem tudhatja hogy az övé hogy reagál.

Ha mindenki oltott lenne akkor nem lenne kitől elkapni, de amíg vannak oltatlanok, addig ott a fertőzésesély.

Mint a kutyáknál a veszettség. Ha én befogadok vagy veszek egy kutyát, nem mondhatom azt hogy köszi de mi nem kérjük a veszettség elleni oltást, mert mások kutyái úgyis be vannak oltva...

2021. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 15. 16:57
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Az Újbudai Kórház kovidosoknak elkülönített intenzív osztályán 03.22.-én minden lélegeztető gépen lévő beteg oltott volt. Két oka lehet:

Vagy olyan szuper erős az új "mutáns", hogy oltás ide vagy oda véged. Vagy pedig az elmúlt évek penészes maszkjaiban történő dolgozás hatására bekövetkezett tüdő- és immunrendszer gyengülés. Szerintem mindkettő. Tehát legalább az egyiket meg kéne akadályozni. De ez már szakma, az meg nem érdekli a szabály hozókat.

2021. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
75%

#4

"Az Újbudai Kórház kovidosoknak elkülönített intenzív osztályán 03.22.-én minden lélegeztető gépen lévő beteg oltott volt."

- hogyan szerezted ezt az információt?

- hány oltást kaptak?

- mennyi idő telt el az első, illetve ha volt, akkor a második oltás után a tünetek jelentkezéséig?

2021. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Épp erre akartam én is válaszolni "meghalt a nagypapa az oltás után, hirtelen belázasodott és elhunyt". Igen mert nagy valószinűséggel közvetlenül oltá sután fertőzött meg, amikor még nem alakult ki a védettség. Ez minden oltás után máa.
2021. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
*más
2021. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

És most azért akarják ha lehet minél több embert beoltani hogy még állítsák a terjedését. KB 70%-t kell beoltani higy ez megtörténjen.

Én nem tudok olyanról higy 9 ember fél 1-től mert nem kapta meg az oltást. Nem tapasztaltam ilyet.

2021. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
4: azonnal igazat adok neked, ha ezt alá tudod támasztani? Eü dolgozók, ez igaz?
2021. ápr. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Láthatjátok, mennyire igaz, nem válaszolt.

A magyarázatát kiegészíteném:

Elkapták az oltóponton, vagy röviddel előtte, vagy röviddel utána.


Mondjuk az sem mindegy, mennyi az a "minden lélegeztetőgépen levő beteg" (amennyit tudunk, az is lehet, hogy 1 vagy 2 ember!)


Ha sok betegről lenne szó, és mindegyik jóval a második oltása után lenne, és COVID miatt lennének lélegeztetőgépen, na az már tényleg baj lenne. (De arról már valószínűleg hallottunk volna a médiából.)

2021. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!