Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha már elkaptam a vírust,...

Ha már elkaptam a vírust, miért kell beoltatnom magam?

Figyelt kérdés
Azon kívül , hogy a munkahelyen elvárják

2021. ápr. 16. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Mert elvileg az oltástól tovább leszel védett/megújítja a védettséged.

A szomszédban egy nővér lakik, covid osztályon dolgozik és ag elsők között kapta el tavaly, 4 hónap múlva végeztek rajta antitest számát vizsgáló tesztet és akkor már nem volt kellően védett egy új fertőzés ellen. Azóta oltották őt februárban és újra meg fogják viszgálni nyáron, hogy védett-e.

2021. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

“ Mert elvileg az oltástól tovább leszel védett/megújítja a védettséged.”


Gondolom ezt a TV-ben hallottad.


A Pfizer szerint a vakcinák 10%-ban hatékonyak, a SinoPharm pedig feltünteti a vakcinák dobozára hogy nem mindenkinél alakul ki immunitás a vírusra. A kormány pedig úgy reklámozza mintha valami csodaszer lenne, csak hogy minél több bevételhez jussanak. Látom a sok birkát könnyű megtéveszteni.

2021. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

“ A Pfizer szerint a vakcinák 10%-ban hatékonyak, ”


Esetleg erre forrást tudsz mutatni?


“ a SinoPharm pedig feltünteti a vakcinák dobozára hogy nem mindenkinél alakul ki immunitás a vírusra. ”


És erre?


A “nagymama hallotta a barátnőjétől, hogy làtott màr olyat aki beszélt erről azzal aki valaha hallott olyanról aki làtta is” kevés lesz, valami linkelhető cikket kérnék, full komolyan!

2021. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

2 Védettség nem csak teljes immunitás jelenthet.

Ha csak simán nem halsz bele a fertőzésbe, nem kerülsz kórházba már az is védettség.

2021. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
#2 Veled is elbánt a sors...
2021. ápr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkahelyen várják el? EÜ-s vagy?
2021. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen eüs vagyok. Mosta covidos kollégám nagy része, akik táppénzen vannak beoltottak
2021. ápr. 17. 07:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló! Téged most én kérdezlek mert egügyis vagy, így korrekt választ tudsz adni: az emberek a kovidba, vagy a kezeletlen alapbetegségbe halnak bele? A választ köszönöm szépen!
2021. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nálunk a gyógyulófélben lévő covidosok vannak elhelyezve, gyógytornász is jár hozzájuk, de az nem én vagyok így egyelőre ennyit tudok.
2021. ápr. 17. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Mekkora kamu kérdés! Anyám! El ne higgye senki, hogy EÜ-s a kérdező!

Ez mekkora...

Egy egészségügyes nem kérdezne, és nem mondana ilyen marhaságokat!

#8 Nem tudom, pontosan mire akarsz kilyukadni. Ha van egy cukorbeteg ember, aki amúgy kezelés mellett még évtizedeket élne, de az alapbetegsége miatt fogékonyabb a fertőzésre, gyengébb a szervezete, ezért súlyosabb a kórlefolyás, akkor miért gondolod, hogy végülis nem a covid ölte meg?

Másrészről vannak betegek, akik a járvány miatt nem mernek időben elmenni az orvoshoz, félnek a fertőzéstől, ezért sokan azért kerülnek kórházba (de nem covid osztályra), mert nem fordultak időben orvoshoz.

Egy másik részüknek azért lesz súlyos az állapota, mert sok helyen annyira sok a covidos beteg, hogy szó szerint nincs hely/ember a kezelésére (ritkán, de előfordult ilyen is)

1-2 esetben sajnos az is elófordult, hogy annyi covidos beteg volt pl a hatvani kh-ban, hogy az újonnan beérkező, súlyosan fertőzöttek közül ki kellett választani, hogy kinek jobbak az életben maradási esélyei, és az került be osztályra, a többit vagy átvitték máshová, vagy ha már sehol nem volt hely, akkor... Szörnyű volt! Borzalmas döntés! Szerencsére ez tényleg nagyon ritka.

Ne is legyen többet ilyen!

2021. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!