Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sinopharm helyett mit? Vagy...

Sinopharm helyett mit? Vagy fogadjam el a kínait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


31 éves nő vagyok, alapbetegség nélkül. Hosszas hezitálás után regisztráltam az oltásra. Eddig nagyon szkeptikus voltam az oltással kapcsolatban, hangsúlyozom, csak ezzel kapcsolatban. A járvány és vírus létezését sohasem tagadtam... A vakcinával kapcsolatban voltak kételyeim, az idő rövidsége és a megbízhatósága miatt....De egyszerűen azt látom, hogy 40-es ismerőseim halnak meg, vagy a közvetlen munkatársaim is szenvednek a post covid szindrómától, még a fertőzés után is hónapokkal. Így a vakcina mellett döntöttem.

Eddig legjobban a Sinopharmban bíztam meg, az elölt vírus által készített technológiája miatt. Mivel ez egy több évtizede működő, bevált technika. Viszont túl sok az aggasztó hír körülötte a hatékonyságát illetően, az is megfordult a fejemben, hogy ez placebo, semmi több. Az Astra kilőve, szintén a hírek miatt. Marad a Pfizer és Moderna valamint a Sputnik. Viszont nekem kezdettől fogva kétségeim vannak az MRNS technológiát illetően, hiszen gyakorlatilag most van élesben tesztelve az embereken...

Így marad a Sputnik vagy a Sinopharm. Szerintetek? Tudom, hogy ez a többszázadik vagy ezredik kérdés, de tapasztalatokat várok tőletek.

Köszönöm.



2021. ápr. 17. 10:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem vannak kórházi dolgozó ismerőseim, akik azt mondták, hogy sokan kerülnek kórházba, akik kínaival oltották magukat. Sokkal többen, mint akik a Sputnikot kérték, így ha aközött a kettő között meg a vacillálás, akkor én inkább a Sputnikot javaslom.
2021. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
A kínaiból àllítólag majd 3 kell és úgy esetleg ér valamit.Nem csodàlom hogy ők csak legyàrtjàk és forgalnazzàk de nem hasznàljàk☺
2021. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én a Szputnyikot választanám a kettő közül, a Sinopharm jelen állás szerint nem túl hatékony. Viszont a Szputnyik is ugyanazon az elven működik, mint az AZ, jó eséllyel ugyanúgy okozhat nagyon ritkán gondot, csak nincs utókövetés.
2021. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Az egész családom Szputnyikkal van beoltva, senkinek semmi problémája nem lett tőle. A 84 éves nagyi Sinopharmot kapott, nála sem volt mellékhatás. A hírek miatt a Szputnyik mellett döntenék a helyedben, de úgy gondolom, hogy a vírusnál bármi jobb.
2021. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

A Sputnik és Sinopharm közül én a Sputnikot választanám (azt is kaptam egyébként), de a Pfizer és a Moderna is nagyon jó, ez a három a top jelenleg.


Az idős szüleim Sinopharmot kaptak, most csináltunk antitest gyorstesztet, anyunak egyértelműen pozitív lett, apunak alig látható halvány vonal van. Bár az a mondás, hogy az antitest szint és a védettség szinte nem korrelál.

2021. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sputnik Vakcina az jobb mint a Sinopharm Vakcina
2021. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még egy kérdés....Sputnik van háziorvosnál vagy az is oltópontos? Háziorvosnál csak kínai van?

2021. ápr. 17. 18:12
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Előfordul hogy a háziorvos maga olt Sputnikkal.


Egyébként szerintem azt fogadd el, amit először fölajánlanak. Hiába vannak hatásosabb meg kevésbé hatásos vakcinák, az időtényező sokkal fontosabb. Persze ha választhatsz, akkor válaszd a jobbat.


A Sinopharm vakcina esetén a különböző helyeken történt vizsgálatok különböző eredményt adtak. Lett 50% körüli, másutt lett sokkal jobb is. Viszont a súlyos lefolyás ellen magas százalékban véd, és ez a lényeg. Ha van rá keret, akkor abszolút nem hülyeség egy laboratóriumi ellenanyagmérést végeztetni a második dózis után pár héttel, akkor esetleg megnyugodhatsz - de ha alacsony lesz, akkor is lehetsz védett (mert van T-sejtes védettség is, amit viszont nehezebb mérni).

2021. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hali, a Sputnik is háziorvos, úgy tudom. (Egyes vagyok)
2021. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
A páromat oltóponton oltották Sputnikkal a héten, tehát lehet mindkettő.
2021. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!