Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tudnék biztosra menni,...

Hogyan tudnék biztosra menni, hogy mindenkeppen a Pfizert vagy a Modernat haphassam meg?

Figyelt kérdés
26 eves srac vagyok, semmi alaobetegseggel, budapesti lakcimmel. A kornyezetembem csak olyat ismerek, (korombeli pestiek), akiknek astrat vagy szputnyikot ajanlottak fel. En biztosra mennek, nekem Pfizer vagy Moderna kell, nem erdekel mit mond partunk es kormanyunk, igenis baromi nagy a kulonbseg az egyes vakcinak megiteleseben. Van esetleg olyan hely, ahol elojegyzik neked az oltast, vagy ha fizetsz tuti azt kapod, amit kersz? Pestikent eddig csak Astrat meg Szputnyikot ajanlottak, de vosszautasitottam.

2021. ápr. 17. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Addig utasítod el a szputnyikot meg az astrát, amíg nem ajánlanak P-t, M-t.

Más mód nincs, előjegyzés nem létezik.

2021. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Te valami orvosnak képzeled magad? Szánalmas.
2021. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Pedig neked egészségesen k.ara mindegy lenne, mit kapsz.

Nem fognak pénzért előre venni.

Vársz, amíg fel nem ajánlják amit akarsz, addig meg imádkozó, hogy a koronavirus ne legyen gyorsabb, mint az oltás.

A hülyeség határtalan.

2021. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosoddal lehet tudsz egyeztetni.

Ha rajta vagy a listáján,ő küldd tovább oltópontra.

Felhívod,megírod emailben neki,te csak a Pfizert,vagy a Modernát kéred,akkor szóljon,ha valamelyik számodra rendelkezésre áll.

2021. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Így van, a háziorvosodnak kell jelezned, hogy csak ezt a kettőt fogadod el. Ez esetben viszont nyilván csak azok után fogsz sorra kerülni, akik mondjuk betegség miatt nem kaphatnak mást.


Én nem nevezném úgy ezt a stratégiát, hogy biztosra mész, hiszen pont hogy többet kockáztatsz azzal, hogy hetekkel, de inkább hónapokkal később fogsz sorra kerülni. Jobban jársz a gyengébb immunitással, ha ahhoz hamarabb hozzájutsz. Persze a te döntésed, jogod van elutasítani a vakcinákat.

2021. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom pár kommentem eltűnt...szóval ahogy írtam, egyszer már biztosan elkaptam a vírust (van róla papírom), de többször, kb. 2-3x voltak hasonló tüneteim az elmúlt hónapokban. Így nem codnálnám, ha megint el kaptam volna. Emiatt nem stresszelem magam, persze ha kell várok. Nekem most nagyon úgy tűnik, hogy vidéki ismerőseimnek sikerült Pfizert kapniuk, míg Pesten Astrat és Szputnyikot ajánlanak. Megvan a jogom, hogy eldönthessem, melyik vakcinát tartom hatásosnak.
2021. ápr. 17. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Ha az üvegcsén nincs sem cirill, sem kínai betű, akkor már 66%.
2021. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel atestel a corona fertözesen, min. 6 honapig immun vagy vele szemben, igy lehet, hogy nem sürgös az oltas. 100% jogod van eldönteni, hogy melyik oltast akarod. Jelenleg nincs annyi oltoanyag, hogy az ember megmondhatja, en ezt az oltoanyagot akarom. Egesz biztos vagyok benne, hogy egy par honap mulva viszont annyi oltoanyag lesz, mindenfele, hogy ki tudd valasztani, hogy melyiket akarod. A haziorvosoddal feltetlen beszelj erröl, es idönkent hivd fel, hogy van-e Biontech v. Moderna oltoanyaga a szamodra.
2021. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo en hasonloan vagyok, es osztom a 8as velemenyet. En mult honapban estem at a fertozesen, legkorabban juliusban kaphatok oltast. Szerintem addigra mar majd valogathatok is. Remelem.
2021. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Helyedben én is inkább várnék, azzal oltasd magad amivel szeretnéd és amiben megbízol. A mikor jó kérdés. Esetleg hívd fel házi orvost, hogy kb mikorra várható szerinte. Lehet ha valaki lemondja akkor téged hív fel az elsők között hogy betudsz e menni oltani
2021. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!