Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha megerositem az immunrendsze...

Ha megerositem az immunrendszeremet akkor jobb eselyem van covid ellen ?

Figyelt kérdés
Peldaul citromos mezes viz, sok gyumolcs, zoldseg. Vagy covidnal ez mar nem akkora faktor mint mas betegsegeknel?

2021. ápr. 17. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

A jó immunrendszer minden betegségnél mérvadó, viszont minden betegség hajlam/szerencse/kor/eddigi életvitel kérdése, pláne ha a jó immunrendszer mellé alapbetegséged is van.

Szerintem ha valamennyire figyelsz a szervezetedre fel tudod mérni, hogy te hogy reagálnál pl. egy Covid-ra.

Az immunrendszered mindenképp erősítsd és alapból is, ne csak a Covid miatt.

2021. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Az immunrendszered aktuális állapota is befolyásolja a kórlefolyást, de erősen úgy tűnik, hogy sok komponensű ez a kérdés.

A vitaminok javíthatnak az esélyeken, de azok sem garantálják, hogy elkerülöd a kórházat.

A SARS-ról már elég sokat tudunk. Olvasd el azokat az infókat. A SARS-Cov2 ennek a tesója.

A mézes tea fityiszt fog érni pontosan.

Ami valamit is ér az oltáson kívül, hogy minimalizálod a szervezetedbe bekerülő vírus mennyiséget. (Járványügyi szabályok szigorú betartása)

Én inkább azt javasolnám, hogy oltass, ha teheted! Csak nem akarsz életed végéig maszkot hordani...

2021. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
#2. Nem tudom, miért pontoztak le?! Pedig, van ráció abban, amit írtál.
2021. ápr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Szedj D-vitamint, C is hasznos. Emellett jó még a gyömbér és az echinacea is általános immunrendszer erősítőként.

Voltak kutatások, melyek szerint a legtöbb kórházban ápolt súlyos beteg D-vitaminszintje nagyon alacsony. Most erről nem nagyon esik szó, inkább az oltásokat propagálják.

2021. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
#3 Mindegy, megszoktam ;) Válaszolok legjobb tudásom szerint, a pontok szubjektív, általában laikus vélemények. Nem nézem őket.
2021. ápr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

#4: persze, hogy alacsony a D vitamin szintjük, télen az egész ország D vitamin hiányos, pláne hogy még április végén is tél van.

A vitamin segíthet, de igazából a hajlamon és a rejtett betegségeken fog múlni.


#2: a maszk sajnos egyáltalán nem véd meg attól, hogy megfertőződj. Az emberek kerülése igen, de az meg nem megoldható.

2021. ápr. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Én voltam covidos. Sportoltam, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem mégis ráment a tüdőmre. Az immunrendszer szerintem itt nagyon minimálisan számít, úgy gondolom ez sok tényezős dolog. Egyetértek a kettessel.
2021. ápr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

#6: Nem az egész ország D-vitamin hiányos télen, mivel vannak, akik jó ideje szednek D-vitamint, ahogy én is (megfelelő dózisban, nem csak 400 NE-t naponta).

Tessék, itt van egy tanulmány és egy összefoglaló a D-vitamin szint és a COVID-19 közötti összefüggésről. Ha ez kevés, az első jobb oldalán találsz hivatkozásokat további tanulmányokra.

[link]

[link]

2021. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

#8: akkor úgy mondom az átlag magyar, aki amúgy telibe szarja a testét meg az egészségét, az minden tél végére súlyos D vitamin hiányban szenved.

Nem vonom kétségbe a D vitamin hatását, ezért is írtam, hogy a vitamin segíthet, de ez csak egy faktor.

A genetikai adottságok és a szerzett immunitás sokkal többet nyom a latba. Nomeg az, hogy fitt legyél, és egy tüdőgyulladás esetén is legyen annyi tartalék a tüdődben, hogy életben maradj.

2021. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is tisztázni kell, hogy mit jelent szerintetek az "erős immunrendszer"?

Szerintem ez is egy bonyolult téma.

- ISMERET: Ha az immunrendszered már sokféle kórokozót ismer, az eredményezhet erőteljes, gyors, és hatékony immunválaszt például. Oltásokkal nagyobb biztonsággal lehet az immunrendszer számára ismertté tenni egy kórokozót, amikkel amúgy természetes módon ritkábban találkozna az ember a nyájimmunitás miatt (Magyarországon a kötelező oltások miatt pl a kanyaróval ritkán találkozna természetes módon, de nagyon hasznos megismertetni az immunrendszert ezzel is.) Ezen a részen lehet javítani az életedben eddig legyőzött, múltbeli fertőzésekkel, oltásokkal, és most a jelenlegi covid oltásokkal.*


- AKTUÁLIS ÁLLAPOT: még ha az immunrendszer alapvetően jól felkészült akár keresztimmunitással is, még nem garantálja, hogy képes megfelelő szinten működni. Ezt az aktuális egészségi állapot határozza meg. Ezen a részen lehet a vitaminokkal javítani.


De! Én mindig csodálkozva bámulom az önbizalmat, amikor valaki tényként közli, hogy az ő immunrendszere erős. Ezt egyszerűen nem tudhatja. Nincs rá mód, hogy jövőbelátással, előre meg tudja bárki mondani, hogy egy bizonyos kórokozóval szemben egy bizonyos ember éppen akkor hogyan fog reagálni. Iszonyatosan sok tényezőn múlik egy betegség lefolyásának súlyossága akár egy ember esetében is, ami többnyire a pillanatnyi állapoton múlik. Ez olyan, mint a versenysportban a versenyforma időzítése. Egész egyszerűen képtelenség folyamtosan csúcson járatni a szervezet védekezőképességét, ezért aki azt mondja, hogy neki erős az immunrendszere, az borzasztóan naív, és már sajnos nagyon sokan elbuktak ezen a vonalon.

A ló is megbotlik...

Ehhez adódik a lenti gondolatom -->



*//Itt jön a még nem, és valószínűleg soha nem bizonyítható rész: Én úgy gondolom, hogy a SARS-Cov2 nem természetes módon jött létre, hanem egy véletlen balesetből kifolyólag, emberi mulasztás miatt került a populációba, és további emberi mulasztások miatt okozott világméretű pandémiát. Tehát szerintem(!) ez egy laborban készül, kísérleti vírus. Ilyen formán alapvetően sokkal fertőzőbb, gyorsabb replikációs idejű, nehezebben elpusztítható, mint egy természetes vírus, és gyakorlatilag nulla eséllyel találkozott bárkinek az immunrendszere ezzel a speciális kórokozóval eddig. Sőt, nagyon kevesek immunrendszere találkozott bármilyen SARS vírussal. Szóval az immunrendszerünk nagyon lassan ismeri fel, és kis hatékonysággal tudja legyőzni oltás nélkül a vírust.

Jelen esetben gondolj az immunrendszeredre úgy, mint egy nagyon erős, egészséges, okos, ügyes emberre, aki elment kiránydulni, és a hegy tetején az ösvényen rábukkan egy furcsa tárgyra. Odamegy, megnézi jobbról, balról, de nem tudja ránézésre, hogy mi az. Kézbe veszi, úgy nézegeti tovább.

Mivel eddig hasonlóval sem találkozott, ezért hosszú időbe telik, mire a neten keresve kitalálja, hogy mit is lát tulajdonképpen.

A keresés eredménye lehet akár szétszakadt plüssmaci, vagy radioaktív rongydarab is, vagy bármi más. Lehet, hogy nem veszélyes, de lehet, hogy nagyonis, és amíg nézegette, addig szépen ki is nyírta magát ezzel. A covid esetében nagyon jól tudjuk, hogy nem plüssmaci, hanem veszélyes kórokozó. Mi itt a társadalomban tudjuk. Az immunrendszerünket csak úgy tudjuk értesíteni erről a tudásról, ha mondjuk beoltatjuk magunkat. A természetes fertőződéssel az immunrendszerünk csak nézegeti, nézegeti, aztán vagy rájön, vagy nem. Sokszor nem, és ennek elég kevés köze van ahhoz, hogy maga az ember úgy gondolja, hogy erős az immunrendszere, vagy nem. Hiába erős, okos, ügyes, szép a kiránduló emberkénk, ha nem ismeri fel már kézbevétel előtt a veszélyt, akkor bizony elbukott - ismerethiány miatt. //

2021. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!