Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ugyanabba a karba kell adni...

Ugyanabba a karba kell adni majd a II. oltást is, ahova ma az elsőt kaptam?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Igen
2021. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Igen, de ha a másikba szeretnéd, annak sincs akadálya.
2021. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez mennyire biztos?
2021. ápr. 19. 13:03
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Te dontod el, baromira mindegy. Neked fontos, hogy ha faj a helye, melyik kezed hasznalod.
2021. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Célszerű ugyanabba, mert ha le kell vágni az oltástól, akkor csak az egyiket kelljen.
2021. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: Te jó isten, miért kellene levágni?Még egy Sinopharmnál (kínai vakcina) vagy egy Szputnyiknál (orosz oltóanyag) is durva lenne, nem egy nyugatinál. Másfelől logikailag is durva bukfences, mert bár ugye izomba adják, nem vénába, attól az még nem helyileg hat, tehát nem olyan, mint egy helyi érzéstelenítő, mint amikor lefújja a doki a fájó fogat, majd beledöfi az injekcióstűt, ez nem ilyen, hanem elvileg az immunrendszerre hat, ami meg ugye nem a karban és nem is a karizomban van (ezt te sem gondolhatod komolyan), hanem a vérben.
2021. ápr. 19. 14:44
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Bármelyikbe lehet. De célszerű ugyanabba, amelyiket kevésbé használod. Én jobb kezes vagyok, így értelemszerűen mindig a balba fogom kérni.
2021. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én jobbkezes vagyok és abba kértem, mert a bal oldalamon alszom, és ott zavarna, ha az oltott oldalamon kellene aludnom. Fog ez KÉSŐBB fájni, ha most nem fáj? Akár a második oltás után?


A második oltást kötelező ugyanabba adni, amibe az elsőt adták?

2021. ápr. 19. 16:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem kötelező ugyanabba. Döntsd el, melyik zavarna kevésbé, ha fájna. Vagy kérd combba, elvileg oda is adhatják.
2021. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, combba is adhatják, és te döntöd el melyik karba/combba. Fájhat az oltás után néhány napig a helye, ez szokásos mellékhatás.
2021. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!