Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg az életem múlhat azon...

Tényleg az életem múlhat azon ha eltitkolom ezeket az enyhe tüneteket oltás előtt?

Figyelt kérdés

Holnap megyek pfizerre, nincsen semmi bajom, viszont már egy jó néhány hete minden nap tüsszögök vagy 3x-4x és minimálisan köhögök is. (nem egész nap)


Múltkor félmeztelenül voltam odakint aztán szerintem akkor fázhattam meg viszont sose tudni semmit, akár koronavírusos is lehetek.


Viszont én már nem szeretném ezt tovább húzni, itt a lehetőség, hogy beoltsanak. Viszont hallottam olyanokat, hogy ha véletlenül koronavírusos vagyok és ráoltanak akkor bele is halhatok de lélegeztető gépre kerülésnek még nagyobb az esélye.


Szerintetek tényleg ennyire pórul járhatok? Mondjam inkább le?


20/F



2021. ápr. 20. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Mondd le!
Ne mondd le!
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Az orvos majd mérlegel, esetleg megvizsgál.

Ő fogja látni, hogy van-e bajod vagy nincs. Ha betegségre oltanak akkor tényleg lehet bajod. De ne mi mondjuk már ki a tutit, mikor mész az orvoshoz

2021. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Hogy mész 20 évesen pfizerre, ha semmi bajod nincs? Kérlek ezt áruld el, mert tanulni szeretnék!:D

Én egy r0hadt akármilyen vakcinát sem kaptam 21 évesen, mikor január végén regisztráltam.

2021. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én lemondanám, mert nem lenne etikus az oltópontra fertőzötten menni. Ha mégis fertőzött vagy, átpasszolhatod egy csomó embernek.
2021. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

20 évesen Pfizert?

Kamu szagú a dolog.

2021. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos annyira, hogy kamu. Most sok Pfizer oltás jött, és olyan háziorvos körzetekben ahol már az időseket beoltották és a fiatalabbak jönnek simán kaphat Pfizert.

Egyik ismerősöm például ma kapott (21 éves)

2021. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet, hogy allergiás vagy? Az tüsszögést könnyen okoz, de köhögést is tud.


Ha megnézed ezt a grafikont:

[link]


itt látszik, hogy nem lett hirtelen egy csomó súlyos eset az igazi vakcinával oltottak között. Pedig voltak, akiket úgy oltottak, hogy már bennük volt.

2021. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Hogy a francba kapsz te Pfizert? Van valami egyéb betegséged?

23 vagyok, van krónikus betegségem, ami nem olyan kockázatos, de van és lóf@szt sem kapok még mindig, hogy fulladjanak meg, akik az oltásokat osztogatják.......

2021. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Mivel 1000 fős faluban lakom így gondolom itt ütemesebben halad, ez az oka.
2021. ápr. 20. 22:00
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

#8

(Nem a #7 vagyok)

Azt tegyük hozzá hogy a pfizer vakcinát kapják a krónikus betegek, mással nem merik oltani, alig kap ilyen vakcinát az ország. Lehet nálatok gyorsabban halad, de gondolom a #7 pont ezt sérelmezte, hogy oda pfizert küldenek és már a fiatal erős embereket oltják vele, míg sok helyen a krónikus betegek várnak a pfizer vakcinára, mert mást nem kaphatnak.

Te ellenben kaphatnád az orosz, asztra, kínai és a moderna vakcinákat is. Persze most az más kérdés, hogy melyiket adnád be szívesebben, de korodból adódóan és alapbetegség hiányában, bármit kaphatsz. Míg pl még nálunk a mi falunkban a daganatos betegek még várnak pfizer vakcinára, te meg kapod. Remélem így picit érthetőbb az itteni "károgók" dilemmája, hogy hogy is adhatják huszon éveseknek ezt a vakcinát.

2021. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én nem akarom mástól elvenni🥺


Csakhát szüleimmel egy fedél alatt élek még (idén érettségizem) aztán az ő nyomásuk is benne van, hogy ezt vegyem fel.

Egyébként édesanyám autoimmun beteg aztán szerintem ő meg lekommunikálta az orvossal, hogy ha ő be lesz oltva akkor legyek én is.

Tehát nem az én telefonom csörrent, hogy menjek oltásra hanem édesanyám dumálta le szerintem, hogy kapjuk meg egyszerre az oltást.

2021. ápr. 21. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!