Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedden mennék kínai oltásra,...

Kedden mennék kínai oltásra, de mindenki lebeszél. Ne adassam be?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, kedden reggel kaphatnám meg a kínai vakcinát, de a környezetembem (családom,munkatársaim) csomóan kiakadtak ezen. Hogy meddő leszek, meghalok, chip kerül belém, lebénulok...stbstb. Mindenkinek lett most egy ismerőse aki agyvérzést, trombozist kapott, meghalt vagy lebénult az oltás után. Nekem viszont csak olyan ismerőseim vannak, akiknek semmi bajuk nem lett az oltástól és a védettségük is kialakult. Páromnak a kínaitól is 2 hét után.

Én tartok kicsit a covidtól, nem rettegtem eddig se, de több barátom megszenvedte, volt ismerősöm aki váratlanul elhunyt, és olyan is van aki hónapok óta az utóhatásoktól szenved. Alapvetően nem feltétlen egészségi okból félek, mert bár nem tudni, de valószínűleg nem kerülnék 25 évesen, egészségesen kórházba, bár erre is láttunk már példát. Inkább attól tartok, hogy most végre lett több munkám és ha ne adj isten megfertőződök, kiesek ezekből ami lelkileg és anyagilag is megviselne.

Szerológiain már voltam, nem estem még át a betegségen.

Tudom felnőtt ember vagyok, magamnak kell felelősséget vállalnom és van egy halom ilyen kérdés már. De most kicsit telebeszélték a fejem és azt érzem nehéz tisztán látni, ezért örülnék pár visszajelzésnek, arról, hogy Ti mit gondoltok, beadatnátok-e a kínait..stb.

Köszi!



2021. ápr. 24. 21:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
56%
Egyik csaladtagomnak negatív lett a szerója a 2. oltás után 16 nappal.. (14 AU/mL és 50 felett pozitív ) nekem a Pfizertol 26580 AU/ml lett.. de lehet ez csak egyedi eset. Senkit nem szeretnek ettől függetlenül lebeszélni!
2021. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
86%
Egyedüli hátránya, hogy nem tudni, hogy merre utazhatsz később ezzel külföldre. De nem hiszem, hogy be mernének vezetni ilyen megkülönböztetést. Az egész világ turizmusát felborítanák.
2021. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
43%
Én a helyedben kivárnék valami értelmesebb vakcinát. Azt nem hiszem, hogy bajod lesz tőle, de a hatékonysága az kérdéses.
2021. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
90%
Igazából azon múlik, hogy megéri-e, hogy mikor kaphatnál jobbat. De mivel ez kiszámíthatatlan, és most lecseng a járvány, szerintem a leghamarabb megkapott oltás éri meg a legjobban. Szóval én kérném. Még mindig annyi a fertőzött, hogy egy pár héttel később megkapott de jobb oltás se éri meg, mert túl nagy a kockázata, hogy abban a pár hétben elkapod 0 védettséggel. És szerológia ide vagy oda, a szerb adatok alapján tudjuk, hogy nagy arányban véd a kínai is. Igazából azt fontos elkerülni, hogy súlyos tünetekkel kórházba kerülj, egy kis köhögést kibírsz, erre meg jó lesz a kínai nagy valószínűséggel. Az tényleg igaz, hogy a negatív szerológia ellenére lehet, hogy hat, csak nem tudod leellenőriztetni.
2021. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
22%
Szíjjártó petya a sportmenedzser okj-s szakmájával és évek tapasztalatával a háta mögött bevizsgálta és azt mondta hogy jó. Szóval nyugodtan. Egyébként a WHO a vészhelyzet esetén bevethető nagy kockázatú vakcinák közé sem sorolta eddig. De te tudod.
2021. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
29%
Én mindegyikben úgy bízok mint sokan a kínaiban. Egyik szart sem szeretném magamba küldeni.
2021. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
74%

Tekintettel arra, hogy jóval nagyobb az esély arra, hogy elkapd a covidot és bajod lesz tőle, mint arra, hogy bajod lesz az oltástól, természetesen az a logikus ha beadatod.

Én ilyen rémtörténeteket csak és kizárólag itt olvastam... Eü-s vagyok, az összes kollégám be van oltva, a családom is be van oltva, a párom is be van oltva, az ő családja is be van oltva, senkinek semmi baja nem lett egyik oltástól sem és a környezetemben nem is hallottam ilyenről.

És az újabb tanulmány szerint a kínai vakcina is nagyon jól véd. Oltás be magad.

2021. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
35%

8

Nem volt semmiféle tanulmány. Azt a fidesz csak bekamuzta. Utána lehet nézni.

2021. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
88%

A hatékonysági problémák a SinoVAC-al volt, nem a Sinopharm-al. SinoVAC-al nem oltanak Magyarországon...

Szerintem a Sinopharm egy régi, jól bevált technológián alapuló vakcina. Nem sok meglepetéssel szolgálhat.

Minden oltás után (a második oltás után 2-3 héttel) érdemes elvégeztetni az ellenanyag szintjánek mérését, és majd, ha lehet, akkor a sejtes immunitás mértékét.

Szerintem ne utasítsd vissza, a meghalástól az is véd, de mivel fiatal vagy, ezért a hatékonysága nálad amúgyis nagyobb lesz, mint egy idősnél.

2021. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
50%
Hát figyelj. Kínába egyáltalán nincs koronavírus. Szóval csak jó az a vakcina nem? :)
2021. ápr. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!