Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz-e hogy a Johnson&Johnson...

Igaz-e hogy a Johnson&Johnson vakcinája erősebb mellékhatásokkal járhat mint azok amelyeket kétszer adnak be ?

Figyelt kérdés
Jövő héten oltanak be vele és örülök is hogy nem kell majd ismétlőoltásra menni, de néhányan azt mondják hogy inkább választottam volna Pfizert, mert az kíméletesebb azáltal hogy két részletben adják be.

2021. ápr. 25. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem sok szóra érdemes ez a vakcina, mert a Pfizerből is csak egyet adatsz be, az is hatékonyabb. Semmi extra nincs bent, csupán egy dózisra engedélyeztették.
2021. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

A Pfitzer egy fikarcnyit sem kíméletesebb, ott a második dózis után szoktak mellékhatások lenni. Napokra ágynak estek tőle ismerőseim (de mind azt mondta, inkább ez, mint a covid, sajnos volt elég súlyos eset a családban).


A J&J nem úgy egydózisú, hogy "dupla" adag lenne. Valójában lényegében egyezik a Sputnik első adagjával, csak nem kapod meg a másodikat, és hivatalosan is teljesnek számít az oltottságod. Szóval ez csak ilyen adminisztratív dolog, meg persze így lett letesztelve. A súlyos lefolyástól megvéd, ez a fontos, és hamarabb jutsz hozzá, mint mondjuk egy Pfitzerhez. Egyáltalán nem hülyeség elfogadni.


És valóban jó ötlet lett volna a Pfitzert is egyadagosra is letesztelni, sőt, fél adagosra is (tehát hogy csak 1x adnak be, de csak fél adagot). Az eredmények arra mutattak, hogy így is elég hatékony lett volna, csak nem merték így használni, mert nem volt ugye tesztelve. Pedig ezzel valószínűleg sok életet mentettek volna meg, mivel ugyanannyi oltóanyaggal 4x annyi embert tudtak volna beoltani.

2021. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is olyan a J&J, mintha a többiből csak egy adagot adnának be.
2021. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A Johnson valószínűleg az amerikai kormánnyal egyeztette le hogy legyen egyadagos vakcina is a szuperhatékony kétdózisú mRNA oltások alternativájaként. És kell is ilyen, mivel az USA-ban már most gond van azzal hogy az emberek nem mennek el a a Pfizer, AstraZ. vagy Moderna második adagjáért, kb 10%-nyian jelenleg és nyílván romlani fog az arány az egyre több fiatal oltott miatt.
2021. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ReGina... ***** válasza:

Én 2 napja kaptam meg a Janssen oltást.


Az első 6-7 órában az oltás után nem éreztem semmit.


Este felé lefekvéskor, már rázott a hideg, gondolom lázas voltam egész este, de szerencsére tudtam aludni gond nélkül.


1. Nap reggel az oltás után, megmértem 38.3° láz, fájt az oltás helye, de kibírható mértékben.


Nap közben többször is mértem a legtöbb az 38.9 volt. De nem volt vészes, nem éreztem magam olyan rosszul, még lázasnak se csak kicsit kiszáradt a szemem.


Tapasztaltam némi enyhe izom görcsöt/fájdalmat, de elhanyagolható mértékben.


Vettem be láz csillapítót, így a nap vége felé, este lefekvés előtt, aztán mértem ismét 38.2° volt.


Ma van a 2. nap egyáltalán nem érzem magam rosszul pont az előbb mértem 37,2° jelenleg a testhőm.


Nem voltam Covidos.



Édesanyám is velem egy napon kapta ugyanezt nála semmi reakció, se láz, se izom fájás, se az oltás helyének érzékelése. Ő sem volt Covidos.



Teljesen pozitív tapasztalataink vannak.



Én-22/L; Anyum-57

2021. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!