Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen ha vért vesznek tőled?

Milyen ha vért vesznek tőled?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg vagyok és biztos hogy mennem kell vérvételre. Egyébként nagyon fáj vagy megsem érzem? igazából a vértől alapból rosszul vagyok szóval nem tudom hogy fog menni.

2021. ápr. 26. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Semmi különös leültetnek egy fotelba belédtolnak egy tűt és vársz. 10 perc alatt megvan, ha rosszul vagy a vértől ne nézz a tasakra.

Lényeg, hogy én utána mindig lelkesen felálltam és mentem a dolgomra, de olyankor mindig az ájulás kerulgetett, szóval várj egy fél órát mielőtt elindulsz.

2021. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Tetszik a neved :D .


Egyébként emberfüggő. Van, aki viszolyog a tűtől és érdekes módon pont azoknak annyira nem fáj fizikailag annyira a vérvétel, mert jobban leköti őket a tű és a vér elleni irtózat.


Ha valakinek gyakran szúrják a kezét (mert mondjuk plazmát ad), akkor neki fel se tűnik.


Én azt tudom neked javasolni, hogy amikor szúrni készülnek, szorítsd ökölbe a kezed, mert ez felére tudja csökkenteni a szúrástól keletkező fájdalom mértékét. De elvileg az ápolók is javasolják, hogy ezt tedd meg.

2021. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sokszor vettek. Nem szokott fájni jellemzően, az ujjbegybe kellemetlenebb. Ha viszont rosszul találják el a vénát, akkor utána előfordulhat hogy duzzad, kékül és fáj, de ilyen ritkán volt. Szóval azon múlik mennyire érti a dolgát, aki csinálja és ha látszódnak a vékák, akkor könnyebb jól eltalálni..
2021. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2021. ápr. 26. 16:13
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
A tűt kb. meg se érzed, a szorítás kellemetlenebb. Nem fáj, csak kicsit kellemetlen. Én nem vagyok rosszul a vértől, szóval nézni szoktam, bár utána tényleg furán érzem magam, nem azt mondom, hogy elájulok, de szédülök, meg egyszer majdnem nekimentem egy fának. :D
2021. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
#3-as vagyok, nyilván vénákat akartam írni.. :)
2021. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az azért barokkos túlzás, hogy nem érezni meg a tűt. Mondom úgy, hogy én az egésztől nem félek és az elmúlt években kijutott ilyen olyan tűből elégszer nekem. De ez nem a dedó, legyünk őszinték. A vérvételes tű ráadásul vastagabb, mint egy oltásos, hogy maradjunk a jelennél.
2021. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
#7 Hát nem tudom, hogy vagy vele, de én csak nagyon picit érzem, néha tényleg észre se veszem, mert nem arra figyelek. Nem vagyunk egyformák.
2021. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első a véradásról beszél (minek), nyilván nem értette meg a kérdést.

Rákos betegként volt elég böködéshez szerencsém az emúlt 11 évben...

Hogy válaszoljak is: a vérvétel néhány másodperces dolog. Elszorítják a könyökhajlat felett egy gumiszalaggal a felkarod. Ezáltal kicsit nő a vérnyomás az elszorított területen, jobban eltalálhatóak a vénák. Megböknek (ezt érezni fogod) de csak annyira fáj, mint egy tűszúrás (mert hát az). Ha gyakorlatlan és/vagy rossz technikával szúr meg az asszisztens az azért fáj. 1-2x volt, hogy úgy fájt, hogy 45 éves létemre hangot adtam ki, átszúrták a véna hátsó falát is és jó tenyérnyi folton lila lett a bőröm alatt...

2021. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:

"Egyébként nagyon fáj vagy megsem érzem? igazából a vértől alapból rosszul vagyok szóval nem tudom hogy fog menni."

Ez egy semmiség, ami kicsit kellemetlen, de semmi több. Nem kell odanézned, akkor semmi dolgod nem lesz a vérrel. Azt az asszisztens elintézi. Nézz másik irányba. És mondogasd magadban, hogy "semmiség, egy kis tűszúrás, a jóisten vigyázz rám". Vagy Oprah, vagy a felső erő, akiben bízol.

2021. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!