Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől függ, hogy valakinek...

Mitől függ, hogy valakinek enyhébb vagy hevesebb az immunreakciója az oltás után?

Figyelt kérdés

Természetesen ugyanazt a vakcinát figyelembe véve, tehát pl nem a Pfizer a Sinopharm-mal összehasonlítva.


Miért van az, hogy míg valaki könnyen átvészeli addig másokat ledönt a lábáról?



2021. ápr. 26. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Mennyire érzékeny az immunrendszere.

Ezeket a szervezet idegen anyagként kezeli. Jönnek a takarításért felelős sejtek, és takarítanak. Ezt érzékeljük, amikor ledönt a lábunkról.

2021. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akit nem dönt le? Értelmezhetem úgy, hogy ott kevésbé érzékeny (hatékony?) az immunrendszer?
2021. ápr. 26. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem, pont fordítva: minél gyengébb a szervezet, annál nagyobb a reakció. Amikor már láz is van, akkor a szervezet a belső hővel akarja őket eltávolítani, mondhatni kinyírni.

Minél kisebb a reakció, annál jobban elbánik a bejuttatott dolgokkal a szervezet.

2021. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Akkor az enyém igen gyenge lehet, hisz lázasan feküdtem 2 napig az oltás után. 😃
2021. ápr. 27. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok pont ellenkezőleg mondják. Itt a cikk:

[link]

2021. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A családból szemezgetve: én(46),a lányom(26) és az egyik mama(70) Sinopharmot kaptunk, az égvilágon senkinek semmi baja nem volt. A férjem(49) és anyukám(65) Szputnyikot, némileg a férjemnek a nyirokcsomói voltak azon az oldalon érzékenyek 1-2 napig, más semmi, anyunak annyi se. A vejem Astra-t kapott(29), magas láza volt 1 napig. Pfizer-t 2 ember kapott(48 és 50 évesek), a férfi belázasodott, a nő nem. Szerintem ebből az égvilágon semmi következtetést nem lehet levonni, valószínűleg egyéni dolog, hogy kire hogy hat és épp milyen állapotban van az immunrendszere.
2021. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez vakcina függő.

Más eljárással készülnek.

Pl az AstraZeneca majom adeno vírussal fertőz meg, azzal viszi be a szervezetbe a covid egyik fehérjéjét, a sputnik human adeno vírust használ.


Az mRNS alapúal (pfizer, moderna) a covid tüske fehérjéjének a genetikai kódját tartalmazzák magát a fehérjét nem, ez amolyan recept féle az immunrendszernek, hogy ilyen genetikai kódot tartalmazó vírús ellen fellépjen.


A kínai meg az évtizedek óta használt vakcinákon alapul, amiben a teljes, hatástalanított covid vírust injekciózzál be az emberbe, ami tovább terjedni és fertőzni nem tud, aztán a szervezet kialakítja ellene a védelmet.

2021. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az hogy vakcinán belül eltérőek a mellékhatások az annak a bizonyítéka, hogy nem vagyunk teljesen egyformák.

Mindenki szervezete kicsit másképp reagál erre.

2021. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiatalabbak reagálnak erőteljesebben az oltásra, az idősebbek általában semmit nem vesznek észre a karfájdalmon kívül. Az idősebbeknek gyengébb az immunrendszere. Ez így együtt arra utal, hogy az erősebb immunrendszerűek rosszabbul érzik magukat az oltás után.

De ettől még azoknál is hat az oltás, akik nem tapasztalnak utána semmi különöset.

2021. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!