Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakiben COVID-oltás után...

Ha valakiben COVID-oltás után nincsenek antitestek, az valószínűleg nem védett?

Figyelt kérdés

Mellékhatásai sem voltak nála az oltásnak, semmi.

Honnan tudja, hogy nem placebót kapott, vagy egyáltalán jól adták-e be neki?



2021. ápr. 28. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem így müködik. Van sejtés immun válasz is. Akkor is véd az oltás ha nincsenek mellékhatások. Ez nem ettől függ, és nem egyszerű. Kar nézegetni csak pénz kidobás.
2021. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok biológus/immunológus, de antitestek nem csak akkor termelődnek, ha szükség van rájuk? Mármint valahogy nem teljesen logikus, hogy a szervezet legyártson egy csomó antitestet csak úgy tartalékba, hogy egyszer még kellhet.
2021. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Igen, ezzel nyugtatgatják a népet, de egy virológus azt magyarázta, hogy a sejtes immunitás csak az antitestek megjelenése után alakul ki. Tehát mindenképpen kell, hogy előbb legyen valamennyi - akármilyen kevés - antitest a vérben, mielőtt a sejtes védelem kialakul, másképp nem működik. Másrészt, az antitestek száma az esetek többségében arányban áll a sejtes védelem erősségével. Ritka, hogy valaki nagyon kevés antitestet termeljen mégis nagyon erős sejtes védelme legyen. Az lehetséges, hogy az antitestek voltak, de már nem kimutathatók, a sejtes immunitás viszont még működik. De az illető hetente járt antitestet vizsgálni 1. oltás után, szóval kijelenthető, hogy egy percig sem volt antiteste!

Én nem vagyok szakember, ezekről csak laikusként olvastam, de józan paraszti ésszel az jön le mindezekből, hogy az illető valszeg nem védett. Én azt javasoltam neki, hogy ne tekintse magát védettnek, ugyanúgy vigyázzon, ne járjon közösségbe.

2021. ápr. 28. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, azt lehet tudni mit kapott?
2021. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kínait.

A dolog másik oldala, hogy a kínaikban én pl. nem bízom, simán elképzelhetőnek tartom, hogy a vállalt 400 ezer adag helyett csak 300 adagot sikerült legyártaniuk, a maradék 100 ezret pedig felöntötték sós vízzel, hogy időben tudjanak szállítani. Csomószor lebuktak már kínaiak hasonló trükközéssel. Ezért lenne jó valami visszajelzés arról, hogy tényleg működött.

2021. ápr. 28. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedjetek...!

Előbb van a sejtes immunitás, utána az antitestes. Az antitesteket sejtek termelik!

Szerintem attól függ, mennyire sikerült "felpaprikázni" a B-limfocitákat. Rögtön antitest-gyártásba kezdtek, vagy úgy döntöttek, várnak, míg igazi lesz a veszély.

De a vírust (kínai) vagy legalább a tüskefehérjéjét (összes többi) így is, úgy is megismerték, tehát legközelebb már számítanak rá.

A kínai oltás hatékonyságát más antitest tesztekkel lehet megállapítani, mint a többiét. Egyszerűen azért, mert ez az egyetlen teljes, elölt vírust tartalmazó vakcina MO-on, a többi mind csak és kizárólag a tüskefehérje ellene antitesteket termelteti a szervezettel, és a legtöbb laboratóriumi antitest teszt erre van kihegyezve.

2021. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Most elment egy olyan vizsgálatra, ami azt ígéri, hogy a teljes vírus (annak minden fehérjéje, sőt az elterjedt mutációk) elleni antitestes immunválaszt is nézik. Nyilván jó drága volt, kíváncsi leszek.
2021. máj. 1. 19:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Az az aggasztó, hogy míg a Pfizer vagy az Astrazeneca esetében az eddigi adatok szerint a lélegeztetőgép, covid miatti halálozás ellen 100%-osan véd a vakcina, tehát ha ilyen kaptál, elég nyugodt lehetsz, addig a hagyományos elölt vírusos vakcináknál úgy tűnik, elég magas, de nem 100%.

Akinek nem kielégítő az antitestes válasza, annak fel kellene ajánlani egy 3. adagot vagy egy másik vakcinatípusból 1 adagot a biztonság kedvéért!

2021. máj. 1. 19:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Vagy mérni a sejtes immunválaszt, de arra Magyarországon nincs mód sem állami, sem magán egészségügyben.
2021. máj. 1. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!