Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jól értem, hogy lesz egy...

Jól értem, hogy lesz egy külön EU-s kártya is Orbán vakcinakártyája mellett?

Figyelt kérdés
[link]
2021. ápr. 29. 10:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, lesz
Nem, rosszul értetted. Ilyen nem lesz.
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, amit Magyarországon adnak védettséget igazoló kártyával külföldön nem sokra mész, az sincs rajta, hogy mivel oltottak.
2021. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az uniós kártyával csak az unióban engedélyezett oltásokkal lehet utazni, de az országok külön-külön hozhatnak saját szabályt a nem uniós vakcinával oltottakra. Pl Horvátország már jelezte, hogy a kínai, orosz oltásokat is elfogadják.
2021. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2, Görögország és Ciprus is, szóval várjuk ki a végét, hány ország akarja elvágni magát a kínai turistáktól :D Szerintem kb. egy sem.
2021. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmeztem, hogy amit az első oltás alkalmával, rögtön az injekció beszúrása után adtak papírlapot, amire viszont rá van vezetve, hogy mivel oltottak (engem Pfizerrel), azzal együtt lesz érvényes az a kártya, amit majd később, utólag, postán(postával) küldenek ki.

S nyilván a második, meg majd a harmadik oltáskor (asszem a harmadik oltás Pfizer esetében pár hónappal, vagy talán egy évvel a második után lesz majd esedékes csak)

2021. ápr. 29. 11:05
 5/8 A kérdező kommentje:
1: vajon ha kint orvos (az ő megfelelő szakmai jogosítványaival, jogosultságaival) szkenneli le/be a telefonjával/egyéb esetleg akár speciálisan erre a célra készített okoskészülékével Orbán plasztikkártyáján levő QR kódot, akkor sem lát többet, mintha én, vagy a rendőr teszi meg ugyanezt?
2021. ápr. 29. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Az orszag hatarain kivul ez a jatekkartya lofaszt nem er

Nem azert keszult, csak eleg jo biznisz volt benne.

2021. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van itt még egy időzített bomba. Lehet, hogy külföldön nem olyan hülyék, mint nálunk és jól elhajtanak, ha 1.oltás után akar valaki igényelni EU-s kártyát. Majd a 2.után 2 héttel beadhatod a kérelmet, az meg már sokak esetében a nyár dereka lesz.
2021. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A QR kód is ugyanazt az infót adja, mint ami rá van írva.
2021. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!