Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak engem háborít fel a...

Csak engem háborít fel a tegnapi tömees Pfizeres oltakozás?

Figyelt kérdés

Betegségem révén, sajnos Pfizert vagy Modernát kaphatok. Jelenleg egyikből sem volt raktáron, ma pedig hiába vártam ki a sort, sajnos nekem már nem jutott. Ehhez képet teljesen egészséges fiatalok lenyúlták az oltóanyagot, miközben nekik csak a bulizáshoz kell a vakcina.


Szerintetek mikor lesz a következő száálítmány?



2021. máj. 1. 01:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
15%
ez ma már a sokadik kérdés pfizerről kapcsolatban mi van maaa? O_O
2021. máj. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 Tepfal ***** válasza:
49%

Engem is felháborít, és nem is azok viselkedése, akik a napokban sorban álltak, hanem a kormányé, hogy ezt így kellett "megszervezni". Felháborító. A Pfizert fennt kellett volna tartani azoknak, akik a legnagyobb kockázati csoportba tartoznak, és nekik ütemezetten és a beérkezés fényében folyamatosan adni. Előre megszervezve. Nem úgy, hogy valaki krónikus betegség mellett, első adandó alkalommal regisztrálva nem jut oltáshoz, más meg tök random kap, mert szombat du. ráért sorbanállni (amit, jegyzem meg, én azért kockázatosnak tartok).

Én nem ítélem el azt a fiatalt, aki ma odament és kapott oltást, azért, hogy "bulizni járhasson", ennyivel is előrébb vagyunk átoltottságot tekintve, semmi nem garantálja, hogyha ma nem mennek oda, akkor tényleg "érdemesebbek" kapják az oltást, mert ugye semmi sincs megszervezve. Amúgy ezt a fiatalok mentek oda, hogy bulizni mehessenek dumát nem tudom, honnan veszed. Nem kétlem, sőt tudom, hogy volt ilyen is, de nekem pl. a nagy meglepetés éppen az volt, hogy nem is a saját (25-30) korosztályomban, hanem a szüleinkében (50-60) tapasztaltam azt, hogy nagyon akarnak már menni, több ilyen korú ismerősöm állt most sorban. Szerintem a mi korosztályunk jobban megoldja a kommunikációt online, nem akkor érvágás, hogy nem mehetünk "bulizni".

2021. máj. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim válasza:
26%
Nem tudom milyen beteg vagy, de ha krónikus lennél akkor már beoltottak volna. Én is fiatal vagyok és türelmesen vártam úgy, hogy ha nagyon kilicselek lehet lett volna egy-két orvos barátom aki segít “okosba” előrébb jutni és hallottam ilyet a környezetemben nem egyet és nem tartottam korrektnek (egyedül a Sinopharmal voltam visszautasító). Kaptam hívást és mentem, beoltottak. Nem bulizáshoz kell, megvárom a 2. adag utáni immunitást és továbbra is betartok minden intézkedést ami tőlem telik. Az már más kérdés, hogy az oltóponton hiába tartottam a 1,5 m az előttem levőtől ha a parasztja a hátamat bökdöste mögöttem mert gondolom azt hitte úgy gyorsabban megy ha közel áll.
2021. máj. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
100%

#3: Hosszú leszek, bocs. 48 évesen, rosszindulatú daganatos betegséggel én sem vagyok még oltva, és sok hasonlóról tudok. Amikor január elején beregisztráltam, még papíron egészséges voltam, februárban derült ki. Akkor sürgősséggel kórházba kerültem, és ott Covidos lettem. Március közepén lettem gyógyultnak minősítve, de még utána is pozitív PCR teszteket produkáltam. És ugye szerdáig élt a három hónapos várakozási szabály.

Az egyik dokit még februárban kérdeztem (amikor nem tudtam, hogy bent elkapom ezt vackot), azt mondta, Pfizer, vagy Moderna.

Most, hogy már beadathatom, jeleztem a háziorvosomnak, aki azt mondta, hogy nála egyik sem volt mostanában, menjek be oltópontra, vegyem fel ott (akkor még nem tudtam, hogy csak ő küldhet oltópontra, de semmi ilyesmit de nem ajánlott). Külön nehezíti a dolgot, hogy minden három hét alatt két nap van, amikor megkaphatom, Utána olvastam, hogy már lehet Astrára is időpontot foglalni (a kínai és az orosz a gyártó leírása, és a kezelőorvosom szerint is kizárva). Másnap megkérdeztem a kezelésemen a főorvost, azt mondta, mehet, így foglaltam is időpontot, mivel nem sok esélyt láttam rá, hogy Pfizerhez vagy Modernához jussak mostanában.

Másik kérdés, hogy az oltóorvos mit fog szólni hozzá, remélem beadja... Nem várhatok heteket az oltásra, ha jövő héten pénteken nem kapok, újabb három hetet várnom kell. És olyan beavatkozás előtt állok július végén, hogy addig el kellene érnem a teljes védettséget, vagy eltolják, ugyanis utána fél évig szintén nem oltanak, de ha akkor elkapom a vírust, nagy eséllyel elvisz.

Ez az Astra esetén a 12 hetes ismétlő miatt necces volt, bár vannak olyan kutatások, miszerint a korábban fertőzötteknél a booster hatást az első oltás kiváltja, de ez még nem bizonyított, és a protokoll két oltás.

Még az a jó, hogy most már lehet korábbra kérik. Ha engedik (ez a 10 adagos kiszerelés miatt csak akkor lehet, ha van aznapra kilenc másik ember), akkor sima ügy. Ha nem, akkor eltolják a beavatkozásomat.

Mindezt azért, hogy most a Pfizert félretehessék a fiatalkorúaknak (jelzem sokkal többet, mint amennyien vannak, akkor is ha mindenki beoltatja magát, amit kétlek).

Én tegnap nem tudtam élni a lehetőséggel, mert éppen nem engedélyezett nap volt. De ha mehettem is volna, akkor sem mentem volna, mert kerülnóm kell a tömeget a fertőzésveszélyek miatt.

Ha a doki nem bólintott volna rá az Astrára, fogalmam sincs, mit csinálnék.

2021. máj. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
78%

teljesen egészséges fiatalok lenyúlták az oltóanyagot, miközben nekik csak a bulizáshoz



Mindenki magából indul ki. Az én lányom (24) azért oltatott (nem tegnap, nem pfizer), mert végre teszt nélkül szeretne havonta hazajönni hozzánk, a hetvenes nagyszüleihez. Valamennyi barátja már az elején regisztrált, mikor még a kutya nem tudta, hogy milyen előnyei lesznek. Továbbra sem járnak szórakozni, vigyáznak.

2021. máj. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
78%

Az felháborít, hogy éjjel "rendeztek" az egeszet. De az is, hogy hiába regisztráltam első nap decemberben, csak a múlt héten hívtak először, persze Sinopharmra, amit nem fogadtam el. Mit mondják, a háziorvosunk nem a segítőkészség kisszobra, bár tudom, ki van szolgáltatva, legalábbis úgy tett.

Az is felháborít, hogy a fizetős lehetőséget töröltek, nekem megért volna 30 ezret, hogy választhassak, és ne legyen ez a cirkusz. Astrara jelentkeztem első nap, hogy lehetett, bár a verrogkepzodes szempontjából a legveszélyeztetettebb csoportban vagyok, így őrültem, hogy tegnap kaptam Pfizert. Odamentem reggel, így elsok között kaptam, csak 1 órát kellett várni. Szerintem jó, hogy volt olyan lehetőség is, hogy aki hajlandó odamenni és várni az kapjon végre akkor is, ha nem protekciósvagy . Mert az sem volt fair, hogy majdnem 5 hónapja regisztraltam, és semmi, mig más meg hónapokig nyomta a szöveget, hogy neki nem kell, aztán napok alatt beoltottak. Amúgy 40-es no vagyok, van alapbetegsegem.

2021. máj. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező és kedves 4, elhiszem és megértem, hogy nem könnyű, de ezzel a tegnapi rengeteg emberrel ti is kicsit védettebbek lettetek.

Jobbulást!

2021. máj. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
93%

Én is stroke túlélő vagyok autoimmun betegséggel, és még nem kaptam oltást, mint nagyon sokan mások, akik betegek. Az én regisztrációm el lett keverve, tök máshonnan hívtak a kínai oltással és az OEP lista szerint nem is vagyok beteg, aztán kiderült, hogy azt nem is kaphatom, pedig elfogadtam volna.


Nekem egy beteg barátnőm tegnap este munka után még kapott pfeizert egy oltóponton így átmentem a város másik felébe végül, de amíg sorban álltam elfogyott. A 2. válaszolóhoz hasonlóan engem sem a fiatalok dühítenek, mert nyilvánvaló, hogy egy ilyen szituációból ez lesz, mindenki ugyanúgy frusztrált ebben a helyzetben. Itt nem az egyéni felelősségváltással van gond, hanem azzal, hogy a kormány ennyire szervezetlenül, káoszosan és a saját érdekeit előrébb tartva szervezi az oltásokat. (Már ha a tegnapit lehet egyáltalán szervezésnek hívni... :D)


Ami még vicces, hogy amint lehetett regisztrálni oltásra megörültem, beregisztráltam és utólag láttam, hogy akkor csak kínait kapni, most viszont újra se tudok regisztrálni másra, mert van már időpontom. Én már csak abban reménykedem, hogy ez az egész meg fog látszódni a választásokon is...

2021. máj. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
52%
Engem meg dühítenek a fiatalok, meg azok akik orvos ismerőseik révén jutottak hamarabb oltáshoz, miközben fiatalok és egészségesek. Mert apám 61 éves, magasvérnyomásos és a cukra sem jó. Januárban regisztráltés a mai napig nem hívták. Ha tegnap nem küldöm a vidéki oltópontre még délelőtt akkor tegnap megint nem jutott volna oltáshoz, és utána még hetekig. Azt nem értem, hogy a rendszerből miért nem lehetett egy listát összeállítani, amiben az idősebbek és a krónikusak vannak. Aztan ha ezek közül regisztrál valaki oltásra, összevetni a listával és előre venni. Nem értem minek kell 16-18 éveseket Pfizerral oltani, amikor van még idősek és krónikusak akik hónapok óta hiába várják.
2021. máj. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
59%
9, anyu két hete regisztrált, rá három napra hívták, Pfizert kapott (egészséges). Szóval ne a fiatalokat utáljátok, ha idióta és inkompetens a háziorvosotok.
2021. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!