Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a vakcina "gyengített"...

Ha a vakcina "gyengített" vírust, illetve tüskefehérjét tartalmaz, akkor ha az igazi covidot kapom meg tisztán, akkor vagyok a legvédettebb, nem? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Igen, tisztában vagyok a kockáztatokkal, de akármennyit olvasok a vakcinákról, valahogy azt látom, hogy az egész egyfajta immunválaszt akar kikényszeríteni, antitest-termelésre kényszeríti a szervezetet.


Ennek van létjogosultsága olyan betegségek esetén, mint amik ellen gyerekkori védőoltásokat kapunk. Ezzel soha nem is vitatkoztam. Nem muszáj oroszrulettet játszani az egészséggel, ha nem muszáj.


Van létjogosultsága még olyan esetekben is - amit meglepő módon nem szorgalmaznak túlzottan, pedig az emberek állítólag 70-80%-a megfertőződik élete során és GYÓGYÍTHATATLAN - mint például a HPV. A nőknél a méhnyakrák miatt már foglalkoznak vele, de a férfiaknál még a mai napig nem, pedig ez az, ami még gumival is elég könnyen elkapható. Hiszen ebben az esetben a védőoltás esetén az antitestek miatt nem jut be a vírus a szervezetedbe, ami utána kiirthatatlanná válik az idegdúcokban való rejtőzködési képessége miatt.


Viszont ahogy a szezonális influenza elleni oltások esetén is úgy voltam, hogy ha krónikus beteg valaki, akkor legyen lehetősége megkapni évről-évre, de én egészséges felnőttként sosem kértem, itt ugyanezt érzem. És minél jobban erőltetik és minél inkább oltási igazolványhoz akarnak kötni mindent, annál nagyobb ellenérzésem van az egésszel kapcsolatban és semmilyen összeesküvésben nem hiszek, ha csak abban nem, hogy a gyógyszergyárak profitot akarnak az államok meg mutyit, emberek feletti kontrollkiterjesztést és gazdasági újraelosztást, amit teljhatalmú úrként ők vezényelnek le tetszőleges szektorokra bontva. Ráadásul még a tüntetések, gyülekezések ellen is van elfogadható érv az egészségre hivatkozva. De mindegy is, ez nem az a topic, úgyhogy visszatérve az egészségre...


Mi a tudományos álláspont arra vonatkozóan, hogy ha én "tisztán" megkapom a covidot, akkor ne lennék ugyanannyira, vagy még jobban is védve (beleértve a mutációkat is), mintha beoltatom magam?


Ha tünetmentesen mentem át rajta, akkor elméletileg immunis vagyok és genetikailag a túlélők közé vagyok sorolható.

Ha enyhe tüneteim voltak, akkor is.

Ha pedig komolyabb, akkor meg rengeteg antitestet termelt a szervezetem és mivel leküzdötte (már amennyiben túléltem), így ugyanazt a célt elértem, mint a vakcinánál.



2021. máj. 1. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem tudja meg, a vakcina mekkora immunitást adnak és meddig. De megbetegedés esetem 3 hónappal később már csak az emberek 20%-nak van elég ellenanyaga.

Ebből a szempontból tényleg olyan, mint az influeza, akár többször is elkaphatod egy évben, és egyáltalán nem biztos, hogy legközelebb is enyhe lefolyású lesz.

Tényleg sokaknak nagy üzlet. A te felelősséged, hogy dontesz. Influenza ellen sosem oltattam magam, ez ellen igen, mert nem akarok a következő 40 évben károsodott tüdővel vagy aggyal élni.

2021. máj. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
1# tudok olyanról aki enyhe tünetekkel átesett rajta, fél évvel később újból elkapta, ekkor viszont már belehalt. :(
2021. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, de egyik sem válasz a kérdésemre. Vagyis, ha elkapom - és nem lesz szövődménye - ugyanúgy termel antitestet a szervezetem ami ugyanúgy kiürül a szervezetemből és ugyanúgy nem véd garantáltan a mutációk ellen, de bizonyos mutációk ellen már lehet hasznos, ezt a véletlenszerű "randomgenerátor" dönti el, ami alapján mutálódik a vírus.


Viszont ha a fertőződés után az antitestek kiürülnek vagy hasznavehetetlenek lesznek, akkor a vakcina esetén mitől maradnak meg bennem az antitestek?

2021. máj. 1. 07:44
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindegyik vakcina ilyen, mint amit leírtál.


Nézz utána! van sok ami egész más elven működik.

2021. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor vagy a legvédettebb, a mutációk ellen is.
2021. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
A vakcina sem fog védeni fél évnél tovább, ezért kell lassan a 3- ik oltás a pfizerből is
2021. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es, lehet, hogy már a mutánst kapta el másodjára, a Brit variánst.
2021. máj. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vakcináció után nagyságrendekkel magasabb antitest szintek mérhetők, mint a megbetegedés után, és bár ahogy telik az idő, csökken az antitest szint, de ha a kiindulási érték magasabb volt, akkor tovább kitart.
2021. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!