Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lesz akkora átoltottság, hogy...

Lesz akkora átoltottság, hogy nyissanak mindenkinek?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem estek: Én be vagyok oltva, még a fokozatos nyitással is egyet értek, sőt, ezzel az új rendelettel se lenne semmi bajom, ha csak egy fokozat lenne, és rá x időre kinyitnának mindenkinek.


Konkrétan az érdekelne, hogy ebben az évben már nem mehetek bulizni, állatkertbe, éttermekbe az oltatlan barátaimmal? Hallottam valami pletykát 50.000-es átoltottság utáni nyitásról, ti mit hallottatok?



2021. máj. 1. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

50 ezres? Az megvan egy ideje :)

Lesz, ha nem, akkor is lesz, mert nem zárhatnak a végtelenségig.

2021. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jaj elírtam, 5 000 000 - akartam írni, köszi! :D
2021. máj. 1. 18:45
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Tartok tőle, hogy az ötmillió kevés lesz. A fertőzésen átesett, oltatlanokkal együtt szerintem legalább 70-80%-os átoltottság kell. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak összeadják a lehet lehetséges fertőzötteket az oltottak számával, így reális is lenne az ötmillió. Csakhogy nem lehet tudni, pontosan hány olyan ember van, akin tünetmentesen átment, kinek meddig tartottak ki az antitestjei. Illetve a fertőzésen átesettek jó része is elment oltatni.

Ráadásul tegnap az oltópontok előtt sem volt meg a távolságtartás, úgy álltak az emberek sorban egymás nyakában sok órán keresztül. Na meg a terasznyitáskor is ugyanezt lehetett látni. Ne legyen igazam, de tartok tőle, hogy ennek is meglesz a böjtje, és beüt a negyedik hullám, még mielőtt a harmadik lecsengene.

2021. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

5 millióig is nehéz lesz ezután eljutni, afölött meg minden beadott oltás siker lesz. 4,6 millióan regisztráltak + 350 ezer EÜ dolgozó kapta meg az oltást, tehát közel 5 millió embernek van igénye rá, csak a fajta nem mindegy....


Az a párszázezer, aki még nem kapott, az valószínűleg a Pfizer/Moderna duóra vár, és letojja, hogy mikor kapja meg.


Izrael pl. csak Pfizerrel olt, és bárki bármikor bemehet oltásért, de így is megálltak 60% körül...

2021. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek ennek mi lesz a kimenetele, ha megáll akkor olyan 4,6-4,7 körül? Marad a zárlat a beoltatlanoknak? És ha hozzá tesszük a már fertőzött, meggyógyult embereket? Gondolom az is számít az ötmillióhoz. Vagy rosszul gondolom?
2021. máj. 1. 20:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradhat, mert az egyenlő lenne a választási vereséggel.
2021. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
4 milliónál nyitnak az uszodák, 4 és félnél fejest is lehet már ugrani, végül 5 milliónál vizet is engednek bele. Úgyhogy fontos lenne.
2021. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Hat jo lenne tudni mert ha lesz ilyen akkor nem olttatok 😀
2021. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Addig nem hiszem hogy nyitnak az oltatlanoknak is, amíg nem lesz 6-7m beoltott. Nem véletlen vezették be az oltási kártyát. Szerintem idén már senki nem megy anélkül moziba, koncertre, állatkertbe, fesztiválra. Örülhetünk ha nem lesz 4. hullám meg újra munkahelybezárasok ősszel. Én ettől rettegek nagyon.

Nagyon remélem, hogy május végéig ha mást nem is, de legalább 5millió beoltottig eljutunk, talán akkor végre a párom is visszakapná a munkáját a teljes fizetésével. Ebben reménykedünk, de persze lehet hogy orbán még ennél is tovább akarja majd szivatni az önkormányzatok vérét és akkor se oldják fel azt a korlátozast. :( Bár ha 5m- nál lehet majd lakodalmat tartani, akkor azt is meg kéne szüntetniük.

2021. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Ugyan miért kéne megvárni a 6-7 M beoltottat? Ha a napi esetszámok 100 alatt alakulnak, semmi sem indokolja majd, hogy különbségtétel legyen, függetlenül az oltottak számától.

2021. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!